Elleriniz ve Ayaklarınız Sürekli Soğuk İse

0

Bazı kişiler çok üşürler bazılarının ise elleri ve ayakları sürükle soğuktur. Özellikle kış aylarında el ve ayaklarınızın soğuk olmasından sürekli şikayetçi iseniz basit bir çözümü var. Bunu uygulayarak el ve ayaklarınızı ısıtmayı sağlayabilirsiniz.

İşte ısıtmak için birkaç hızlı, doğal yol!

Kafeini bırakın – Kafein kan damarlarını daraltır ve kalbi zaten daralan kan damarlarına pompalamak için daha çok çalışmasını sağlar. Bu el ve ayakta soğukluğa neden olabilir.

Derin Nefes Alın – Soğuk elleri olan insanlar sığ nefes almaya eğilimlidirler. Daha derin nefes alırsanız, sisteminize daha fazla oksijen verirsiniz. Aldığın daha fazla oksijen, sizin daha sıcak olmanızı sağlar.

Acı Biber Yiyin – Bileşik kapsaisin içeren acı biber yemek, sinir sistemini zarar gördüğünü düşünerek harekete geçirir ve sıcaklıkta gerçek bir artış olmamasına rağmen ısı olarak kaydedilen ağrı sinyalleri gönderir.

Balık Yağı – Sağlıklı sirkülasyonu teşvik eden balık, zeytinyağı, avokado, fındık ve keten tohumu gibi gıdalar veya balık yağı takviyeleri yağ asitleri alımınızı artırın.

Bir Yel Değirmeni Olun – Kollarınızı bir dakika ya da iki dakikalığına 360 derece çevirin. Sadece dirseği, parmakları ve bileği düz tutmayı unutmayın.

İlaçlarınızı Kontrol Edin – Soğuk eller ve ayaklar, bazı reçetesiz ilaçlar da dahil olmak üzere bazı ilaçların yan etkisi olabilir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.