Ellerinizin Her Zaman Soğuk mu?

0

Elleriniz her zaman neden soğuk hiç merak ettiniz mi? Çevrenizdeki kişilerin elleri soğuk değilken sizin elleriniz sürekli olarak soğuksa, bunun arkasında farklı nedenler olabilir. Elleriniz Sağlığınız Hakkında Çok Şey Anlatıyor!

Kötü kan dolaşımı
Ellerinize yeterli miktarda kan ulaşmadığında, ellerinizin soğuk olması olasıdır. Ellere yeterli kanın gitmemesinin birçok farklı nedeni vardır.

Sigara kullanmak kan dolaşımını etkileyen bir faktördür. Sigara dumanındaki toksinler kan damarlarına zarar verebilir ve bu da ellere kan dolaşımını azaltabilir.

Damarların sertleşmesi veya tıkanması da ellere kan akışını zayıflatır. Stres ve hareketsiz bir yaşam tarzı gibi, damarların sertleşmesine veya tıkanmasına neden olabilecek birçok neden vardır. Ellerin çatlaması nasıl önlenir?

Sinir sistemi
Soğuk eller, sinir sistemi ile ilgili sorunların bir göstergesidir. Çünkü uzmanlara göre, sinirlerin kan dolaşımına doğrudan etkisi olabilir.

Anksiyete çekiyorsanız, elleriniz üşüdüğünde de çok şaşırmayın. Bir panik atak sırasında da elleriniz kesinlikle soğuk hissedecektir.Sert ve kuru eller için doğal çözüm yolları

Hormonal dengesizlik
Her zaman soğuk ellere sahip olmanın, hormon üreten bezlerle ilgili problemlerden kaynaklandığı ve böylece vücutta hormon dengesizliğine neden olduğu durumlar vardır.

Çok iyi bir örnek, tiroid bezindeki bir problemdir. Tiroid bezi, ister aşırı aktif veya az aktif olsun, birçok farklı semptomla hormonal dengesizliğe yol açabilir ve bunlardan bir tanesi de soğuk el sorunudur.

Menopoz döneminde de, ellerin sürekli soğuk ya da sıcak olması olasıdır. Ellerdeki yaşlanma lekelerini yok edin

Viral veya bakteriyel enfeksiyon
Ellerin soğuk olmasına neden olabilecek enfeksiyon şekillerinden biri menenjittir. Soğuk algınlığı ve grip bile ellerinizin sürekli soğuk olmasına neden olabilir, özellikle de ateş yüksekse. Elleriniz terliyorsa doğal yoldan tedavi edin


Paylaş.

About Author

Comments are closed.