Elma Sirkesi, Artrit ve Eklem Ağrısını Nasıl Tedavi Eder?

0

Elma sirkesi binlerce yıldır artrit için geleneksel bir ev ilaçtır. Kolayca erişilebilir ve pahalı olmayan bir şekilde, elma sirkesinin şifa ve sağlığı geliştirici özellikleri muhtemelen deneme yanılma yoluyla keşfedilmiştir, ancak test edilmiş ve kanıtlanmıştır.

Neden elma sirkesi?
Elma sirkesi ağırlıklı olarak asetik asit içerir, bu da ona keskin, tart tadı verir. Asetik asit, kalsiyumun vücuda emilimini artırmaya yardımcı olur ve ayrıca metabolize edildiğinde alkalileştirici bir etki sağlar. Ancak, elma sirkesinin tüm yararlı etkileri tek başına asetik asitten gelmez. Aynı zamanda birçok vitamin ve mineral içerir.

Elma sirkesi, yüksek miktarlarda antioksidan kimyasallar, özellikle kateşin, epikateşin, kuersetin ve klorojenik asit gibi güçlü polifenolik bileşikler içerir. Benzersiz şifa gücünden sorumludurlar.

Ne tür elma sirkesi artrit için en iyisidir?
Elma sirkesi, farklı artrit tiplerini karakterize eden eklem ağrısını ve şişmesini azaltabilir. Ancak, her türlü elma sirkesi etkili değildir. Filtresiz ve işlenmemiş ham, organik elma sirkesi kullanın. Sıvıyı bulanık bir görünüm veren “sirke anası” denilen şeyi içermelidir. B-kompleks vitaminler ve diğer yararlı bileşikler üretmeye devam eden polisakkaritler, asetik asit bakterileri ve mantarların aktif bir kompleksidir.

  • Elma sirkesinin vücut üzerindeki mucizeleri

Hangi tür artrit elma sirkesi ile tedavi edilebilir?
Yüzden fazla tip ve artrit alt tipleri vardır. Aslında, artrit sadece eklem iltihabı anlamına gelir; çeşitli sebeplerden dolayı olabilir. Bununla birlikte, osteoartrit, romatoid artrit, gut ve psoriatik artrit en sık görülen eklem sorunlarından bazılarıdır.

  • Elma sirkesinin 15 inanılmaz kullanım alanları


Paylaş.

About Author

Comments are closed.