Elma Yediğinizde Vücudunuzda Ne Oluyor?

0

Elma, hemen hemen herkesin üzerinde hem fikir olduğu en sağlıklı meyvelerden biridir. Peki elmanın hangi özelliklerinden dolayı bu ilgiyi görüyor. Bir elma yediğinizde vücudunuzda neler oluyor? Elma tarçın çayının 5 sağlık yararı

Beslenme İstatistikleri
Porsiyon Boyutu: 1 orta elma kabuklu

125 kalori
30 g karbonhidrat (% 10 DV)
4.9 gr diyet lifi (% 20 DV)
22 gr şeker
0.6 g protein (% 1 DV)
.053 mg riboflavin (% 3 DV)
116,6 IU A vitamini (% 2 DV)
.072 mg B6 vitamini (% 4 DV)
.51 mg E vitamini (% 2 DV)
5.5 ug K vitamini (% 7 DV)
10.6 mg magnezyum (% 3 DV)
25.44 mg fosfor (% 3 DV)
220.48 mg potasyum (% 5 DV) Elma pişirmenin 3 kolay yöntemi

Elmanın Sağlık Faydaları
Kan şekeri ve enflamasyon üzerindeki avantajlı etkilerin yanı sıra, elmanın daha farklı yararları da bulunuyor. Elma sirkesi evde nasıl yapılır?

Düşük “kötü” kolesterol: Elmadaki prosiyanidinler (bir çeşit flavonoid) güçlü antioksidan aktiviteye sahiptir ve düşük yoğunluklu lipitleri ( LDL veya “kötü” kolesterol ) azaltabilir.

Kalbinize yardım edin: Kolesterolü azaltarak, sık sık elma tüketiminden gelen yüksek polifenol içeriği de kardiyovasküler hastalık riskinizi azaltabilir . Her evde bulunması gereken elma püresi tarifi

Zihninizi koruyun : Elmalardaki yüksek seviyeli antioksidanlar Alzheimer ve Parkinson gibi nörodejeneratif hastalıklara karşı koruyabilir ve beyin performansını koruyabilir.

Sağlıklı sindirimi teşvik edin: Elma polifenolleri ve lifleri de bağırsaklarınızdaki mikrobuyu güçlendirebilir. Elma satın alırken nelere dikkat edilmeli?


Share.

About Author

Comments are closed.