Elma Yiyerek Kilo Vermenize Yardımcı Olun

0

Günde bir elma yiyerek sağlınız için bir adım atmış olabilirsiniz. Aynı zaman bir elma ile bazı yiyecek tercihlerinizi değiştirerek, kilo vermenizi kolaylaştırabilirsiniz. Peki nasıl mı? Tarifler aşağıda.

Kahvaltı: Düşük Kalori ile takas yapın

Kahvaltıda yulaf ezmesi mükemmel bir seçimdir. Akçaağaç şurubu veya bal ile bir kase yulaf ezmesini tatlandırmak kalorilidir. (Bir fincanın sekizde biri 100 kalori ) Bunun yerine elma ile tatlandırmak isterseniz çok daha az kalori almış olursunuz. (yarım fincan 51 kalori içerir ) Kahvaltıda bir hafta bu uygulamayı yaparsanız 343 kalori daha az almış olursunuz. Ayrıca elma ile 9.1 gram lif almış olursunuz.

Ara öğünler için de elmayı tercih edin

Lezzet dolu, elma açlığı bastırma konusunda en büyük lif kaynaklarından biridir. 120 kalori olan büyük bir elmada 5.5 gram lif bulunur. Lifin yüksek su içeriği şaşırtıcı bir şekilde açlığı engeller ve daha yüksek kalorili besinlerin alınma ihtiyacını yok eder. Ara öğünlerde elma tüketmeyi tercih edin.

Tatlı: Kalori bombalarını almayın

Çikolatalı dondurma yarım fincan 250 kalori

İki ev yapımı çikolatalı çerezler 178 kalori

Yarım Organik Bitter Çikolata 300 kalori içerir

Özellikle akşam yemeklerinden sonra tatlı yeme alışkanlığı vardır. Siz de bu alışkanlığa sahipseniz o zaman size bir önerimiz olacak. Küçük bir elmaya (80 kalori ) bir çorba kaşığı bal ilave edin (64 kalori ). Toplam 144 kalorinin üzerine tarçın serpin.


Share.

About Author

Comments are closed.