Eritemayı Tedavi Etmek ve Önlemek için Doğal Yollar

0

Bakteriler, vücudun sıcak ve nemli bölgelerinde gelişmeyi severler. Koltuk altlarında, dizlerin arkasında, göğüs altında ve kasıklarda bakteriyel enfeksiyon olan Eritema cilt hastalığı oluşabilir. Eritema sorunu ile karşı karşıyaysanız, doğal yollardan tedavi edebilirsiniz.

Eritema, ani gelişen, kabarık, kızarık, ısı artışı olan, ağrılı, şişliklerdir. Sıcak ve nemli bölümlerde yaşayanların Eritemaya karşı daha duyarlı olmasına rağmen, herkes Eritema riski taşır. Genellikle de koyu tenli insanlarda görülür. Bağışıklık sistemi zayıf kişilerin de, eritema geliştirme riski daha yüksektir. Gül hastalığının belirtilerini atlamayın

Diyabet hastası olmayan ve bağışıklık sistemi iyi olanlarda, Eritema nadiren görülür. Topikal antibakteriyel solüsyonlarla ve bazen oral olanlarla oldukça kolay tedavi edilebilen bir sorundur.

Eritemanın oluşmaması için ya da tedavi edilmesi için aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz. Evde zona hastalığı nasıl tedavi edilir?

Uygun hijyeni sağlayın

Özellikle havanın sıcak ve nemli olduğu bir yerde yaşıyorsanız, cilt üzerinde bakterilerin çoğalmasını önlemek için uygun hijyen uygulama kesinlikle iyi bir fikirdir. Temiz kıyafetler giymeden önce derinin iyice kurumasını sağlayın. Sedef hastalığı için en iyi 9 çözüm

Antibakteriyel sabun kullanın

Duş alırken, problem yaratan bakteri sayısını kontrol altına almak için etkilenen bölgeleri antibakteriyel sabunla yıkayın. Eğer Eritemayı tedavi etmek için bir doktor reçetesi uyguluyorsanız, en uygun zaman, antibakteriyel sabunla sorunlu bölgeleri temizledikten sonra tedaviyi uygulamaktır. Vitiligo için doğal tedavi yöntemleri

Bol kıyafetler giyin

Temiz olmanın yanı sıra, vücudunuzun sıcak ve nemli yerlerini serin ve kuru tutmak için kıyafetleriniz de bol olmalıdır.

Serin ortamlarda kalın

Aşırı terlemeyi önlemek için sıcaklığın yüksek olduğu ortamlardan uzak durmak bakterilerin gelişmesini önlemek için iyi bir fikirdir. Mümkün olduğu kadar gölgede ve serin ortamlarda  kalın. Doğal egzama kremi nasıl yapılır?

Fazla kiloları verin

Obez veya aşırı kilolu kişilerde Eritema riski yüksek olduğundan, fazla kiloları vermek kişinin cilt bozukluğu riskini azaltmada yardımcı olabilir.

Kan şekeri seviyesini kontrol edin

Diyabetli insanlar, vücudun diğer bölgelerine kolaylıkla yayılabilen Eritema riskine daha açıktır. Bu yüzden şeker seviyelerini normal aralıkta tutmanın yanı sıra diyabetin yönetimi de Eritemanın önlenmesinde yardımcı olabilir. Koltuk altı detoksu nasıl yapılır?

Bağışıklık sistemini güçlü tutun

Bağışıklık sisteminizin mükemmel bir durumda olduğundan emin olmak Eritemanın önlenmesinde yardımcı olabilir. Beslenmeniz C vitamini açısından zengin yiyecekler içermelidir. Düzenli egzersiz ve yeterli uyku çok yardımcı olabilir.

Eşyaları paylaşmayın

Eritemadan sorumlu bakterilerin bir kişiden diğerine, havlular, saç fırçaları, çarşaflar, giysiler ve diğerleri vasıtasıyla gitmesi çok kolay olabilir. Bu nedenle, Eritema sorunu olan kişinin eşyaları kullanılmamalıdır. Ev yapımı analjezik balsam tarifi


Share.

About Author

Comments are closed.