Erkek Sağlığı İçin 7 Muhteşem Gıda

0

Açıkçası, vitaminler, mineraller, önemli yağ asitleri, antioksidanlar ve diğer besinler açısından zengin olan tüm gıdalar kesinlikle sihirli kabul edilebilir. Bu süper gıdalar sayesinde çeşitli hastalıklara karşı korunabilirsiniz. Bu yiyecekleri düzenli olarak yemek, kolestrol seviyenizi düşürebilir, metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz. İşte bu yiyecekler…

  1. Yumurta

Yumurta beyazında saf protein vardır. Bu ürün tüm gerekli besinleri bize sağlayan süper bir yiyecektir. Yumurta kanınızın kalitesini arttırır. B12 vitamini, A vitamini ve folat kaynağı olarak da tavsiye edilir. Ayrıca, yumurta yaklaşık 11 diğer gerekli vitamin ve mineraller içerir.

  1. Badem

Badem, tıpkı diğer fındık gibi kalorisi yüksektir. Bu kalorinin çoğu sağlık için çok yararlı olan doymuş yağlardan gelmektedir. Badem kolesterol düzeyini azaltmak, diyabet ve kalp hastalığı önlemek için idealdir. Badem kalsiyum, potasyum, B6 vitamini ve diğer mineraller bakımından zengindir.

  1. Yulaf

Güne sağlıklı başlamak için Yulaf mükemmel bir besindir. Bu süper yiyecek, vitaminler, mineraller, lif ve protein doludur. quinoa ve chia’yı da yulaf yerine kullanabilirsiniz. Yulaf meyvelerle ile tatlandırabilirsiniz. İsterseniz yulafı süt ile ıslatarak, daha da faydalı hale getirebilirsiniz. Bu kombinasyon size, bir kaç saat sürecek yeterli enerjiyi verecektir.

  1. Hindistan Cevizi

Hindistan Cevizi başka super yiyecek olduğunu belirtelim. Çiğ olarak yenebilir ve bu gıda lif açısından zengin olduğundan, bağırsak hareketlerinizi düzenlemek için tüketebilirsiniz. Ayrıca taze Hindistan cevizi suyu içebilirsiniz.  Özellikle yaz sıcaklarında susuzluğu gidermekte mükemmeldir. Hindistan cevizi yağı içinde bulundurduğu minerallar, beyin fonksiyonlarını olumlu yönde etkilemektedir.

  1. Avokado

Avokado, zengin bir meyvedir. Ancak, yağları daha da sağlıklıdır. Avokado, E vitamini, oleik asit, folik asit ve litein bakımından zengindir. Avokado, kalp hastalığını önleyenglutatyon ve tekli doymamış yağ içerir. Avokado ayrıca beyin hastalıkları, dejeneratif göz ve hatta kanserle mücadele uzmanların hastalarına önerdiği bir yiyecektir.

  1. Doğal somon

vücudunuzun düzgün işlemesini sağlamak için doğal somon yiyin. Ayrıca Omega-3 yağ asitlerini vücudunuza sokmak için yağlı istediğiniz balığı yiyebilirsiniz. Bu asitler, kalp hastalığı riskini ve kolesterol seviyesini düşürür.  Çiftlik somonları bu asitler yönünden zengin değildir. Bunun için doğal balıkları her zaman tercih etmelisiniz.

  1. Bitter çikolata

bitter çikolata – polifenoller ve flavenols (hücrelerin yenilenmesini sağlayan antioksidanların bir parçasıdır) açısından çok yüksektir. Bitter çikolata, kalp sağlığı açısından çok yararlıdır. Antioksidanlar, kişinin genç kalmasını sağlar. İngilz bilim adamları, sağlık ve görünümüne özen erkekler için koyu çikolatanın yanısıra doğal kakao tozunu da kullanmalarını tavsiye ediyor.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.