Ev İlaçları Kullanarak Panik Atak Tedavisinin 10 yolu

0

Panik atak, ani yoğun anksiyete duygularına işaret eder. Korku ve endişe, herhangi bir uyarı olmaksızın gerçekleşebilir. 5 ila 20 dakika arası sürebilir. Panik atakla mücadele edebilmek için bazı doğal ev ilaçları kullanabilirsiniz.

Şiddetli stres, panik atağın yaygın tetikleyicilerinden biridir. Panik atak sırasında kendinizi sakinleştirmek için aşağıdaki etkili ev ilaçlarını kullanmayı deneyebilirsiniz.

1. Kedi otu
Kedi otu, uykusuzluğu tedavi etmek için kullanılır, sakinleştirici ve hipnotik etkisi vardır. Ayrıca, çeşitli anksiyete bozukluklarının tedavisinde de kullanılmıştır.

2 çay kaşığı kedi otunu 1 bardak soğuk suda 10 ila 12 saat bekletin. Sonra kökleri süzün ve sabahları için.

2. Papatya
Papatyanın genel anksiyete bozukluğu olan hastaları sakinleştirmede etkili olduğu bilinmektedir.

Bir bardak sıcak suyun içine 2 ila 3 çay kaşığı kuru papatya ekleyerek 5 dakika demlemeye bırakın. Sonra bal ekleyerek için. Bir ay boyunca günde bir veya iki kez içebilirsiniz.

3. Lavanta yağı
Lavanta yağının stres azaltıcı aromaterapik etkileri vardır, uyku kalitesini artırır.

2 bardak suyu kaynatın ve 4 damla lavanta yağı ekleyin. Buharını soluyun.

4. Biberiye yağı
Biberiye yağının kokusunu teneffüs ederek korku ve endişe duyguları ile mücadele edebilirsiniz.

Bir difüzöre 4 damla biberiye yağı, 1 su bardağı su, 1 tatlı kaşığı kurutulmuş biberiye ve 1 tatlı kaşığı bal ekleyerek, odanızda kullanın. Endişeli hissettiğiniz her zaman tekrarlayabilirsiniz.

Ayrıca kurutulmuş biberiyeden çay yaparak bal ekleyip içebilirsiniz.

5. Ginseng çayı
Ginsengin panik atak vakalarına yardımcı olabileceğini kanıtlayan yeterli kanıtlar mevcuttur.

8 dilim ginsengi 3 bardak suda 15 dakika pişirin. 1 tatlı kaşığı bal ekleyerek soğumaya bırakın. Bir ila iki hafta boyunca günde üç kez için.

6. Masaj
Masaj yaptırmak panik atağı geçirebilir.

1 yemek kaşığı lavanta yağı ile omuzlarınıza, boynunuza, başınıza, ellerinize ve ayaklarınıza masaj yapın. Gerektiği kadar tekrarlayın.

7. Egzersiz
Düzenli egzersiz, panik atak sayısını en aza indirebilir. Bu çeşitli çalışmalarda doğrulanmıştır. Yüksek düzeyde fiziksel aktivite panik bozukluğu olan insanlara fayda sağlayabilir.

8. Yeşil çay
Yeşil çay sadece kilo vermek isteyen insanlar için değil, aynı zamanda panik atak için de faydalıdır. Yeşil çay, rahatlama ve ruh halini iyileştirici etkilere sahiptir.

2 çay kaşığı yeşil çayı 1 bardak sıcak suya ekleyin ve 5 dakika bekletin. Bir ay süreyle günde iki kez için.

9. Portakal yağı
Panik atak hissettiğinizde portakal yağı alın ve koklayın. Bu sizi sakinleştirebilir, korkularınızı ve kaygınızı hafifletebilir.

10. Limon yağı
Limon otu yağı, kaygı ve panik ataklara eğilimli insanlara yarar sağlar, merkezi sinir sistemi üzerinde olumlu etkileri vardır.

5 damla limon yağını 1 çay kaşığı badem yağıyla karıştırarak, karışımı başınıza ve boynunuza masaj yapmak için kullanın. Her gün veya panik atak geçirdiğiniz zaman tekrarlayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.