Ev Yapımı Çürük Kremi

0

Bazı kişilerin tenleri çok çabuk çürür. En küçük dokunuş bile çürümeye neden olur. Ağrıları ve çürükleri hafifletmek için tamamen doğal bir krem ​​hazırlayabilirsiniz. Bu kremin içindeki yıldız bileşeni arnika çiçekleri, yaraları, ağrıları ve böcek ısırıklarını tedavi etmek için dünyanın dört bir yanındaki kültürlerin yüzyıllardır kullanıldığı bir bitkidir. Krem ayrıca döküntü, çizik ve böcek ısırıkları gibi cilt sorunlarının iyileştirilmesine yardımcı olabilecek karakafes yağı içerir.

Gerekli olan malzemeler

2/3 bardak taşıyıcı yağ ( tatlı badem , üzüm çekirdeği veya jojoba hepsi harika seçimler olacaktır)
1/2 bardak kurutulmuş arnika çiçekleri
1/4 fincan balmumu pastiller
1/2 bardak shea yağı
1/4 çay kaşığı kozmetik sınıf boraks *
1/4 bardak su, sıcak
3-4 damla karakafes yağı (isteğe bağlı, ama önerilir)

* Not: Bu tarifdeki boraks, tüm bileşenlerin birbirine karışmasına izin veren bir emülgatör görevi görür. Boraks varlığı nedeniyle, bu krem ​​açık yaralarda kullanılmamalıdır.

İlk adım, taşıyıcı yağınızı kurutulmuş arnika çiçekleri ile aşılamaktır. Küçük bir tencerede, taşıyıcı yağı ve kurutulmuş arnika çiceklerini ekleyin ve yaklaşık 30 dakika boyunca kısık ateşte koyun. 30 dakika sonra çiçekleri süzün.

Arnikaya batırılmış yağınızın 1/2 fincanını alın ve bir çift kazan (veya suyu kaynatmak için bir kap üzerine koyun) koyun ve balmumu ekleyin. Balmumu eridiğinde, shea tereyağını ekleyin ve eriyene bırakın.

Başka bir kapta veya küçük bir kapta, boraks ve 1/4 fincan sıcak suyu birleştirin. Boraks çözünene kadar karıştırın.

Su karışımını yavaşça yağ, balmumu ve shea yağı karışımı bulunan kasenin içine dökün. Her şey bir kez eklendiğinde, karakafes yağının damlalarını ekleyin.

Her şey soğuduktan sonra, kremi olduğu gibi tutabilirsiniz ya da daha “çırpılmış” bir doku vermek için el mikseri kullanabilirsiniz. Kremi hava geçirmez kapta saklayın.

Tabii ki, çürükler doğal olarak iyileşir, ancak yaralanmanın şiddetine göre bir ya da iki hafta sürer. İyileşme sürecini hızlandırmak istiyorsanız bu doğal ilaç iyi bir seçenektir.


Share.

About Author

Comments are closed.