Ev Yapımı Doğum Sonrası Hijyen Mendil

0

Doğum sonrası, birçok yeni anne doğal hemoroid tedavisi, perineal temizlik ve iyileşme bakımı ve postpartum iyileşme için toksik olmayan reçeteler arıyor. Piyasada çok sayıda markanın mendilleri bulunuyor. Bir çoğunun aktif bileşeni cadı fındığı olmasına rağmen, bu mendillerdeki diğer bileşenleri sert kimyasallardır. Bu bileşenlerin ikisi endokrin bozucu maddeler olarak bilinen iki tür parabenler, propilparabenler ve metilparabenlerdir.

Biz size bu yazımızda doğal malzemelerle kendinizin bu mendilleri nasıl hazırlayacağınızı anlatacağız.

İlk maddemiz doğum sonrası annenin en iyi arkadaşı olan cadı fındığıdır. Anti-inflamatuar ve büzücü özellikleri ile bilinen cadı fındığı, doğum sonrasında kullanması gerekir.

Ayrıca aloe vera suyu da anti-inflamatuardır.

Ve Hidrosoller.. Uçucu yağ damıtma işlemi sırasında oluşan su tabakası ile yapılan üründür. Birçok hidrozoller, anti-enflamatuar, antiseptik, analjezik, sakinleştirici ve iyileştirici özelliklere sahip oldukları için hassas bakım için çok faydalıdır. dan çok hassastırlar.

MALZEMELER:
1 bardak alkolsüz cadı fındığı
1/2 bardak aloe vera suyu
2-4 çay kaşığı hidrosol
1 Paket oval pamuk veya emzirme yastıkları

Yapılışı
Malzemeleri bir cam kavanozda karıştırın. İçine teker teker pamukları koyun. Pamukların sıvıyı emmesine izin verin. Aşağıya bastırarak mümkün olduğunca çok pamuk koyun.
Buzdolabında saklayın ya da banyoda bırakılırsanız birkaç gün içinde kullanın.

VEYA

Çözeltiyi durulama için tuvaletin yanındaki bir pet şişede tutun.
Hızlı soğutma rahatlaması için buzdolabında bir sprey şişesinde saklayın.
Adet pedlerinin üzerine püskürtün ve “padsicles” yaratmak için dondurun.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.