Eviniz Sizi Hasta Ediyor Mu? Kontrol Edilecek 4 Şey

0

Bir çok kişi evlerinin kendilerini hasta hissettirdiğini bilmiyor ve farkına varmıyor. Yaşam alanlarımız çevresinde potansiyel sağlık riskleri yaratan birçok gizli mikrop vardır. Çoğumuz kendimizi ön kapılarımızın güvenliğinin ötesine geçen mikroplara karşı korumak için alabileceğimiz önleyici tedbirlerin farkındayız.

Uzmanlar, bu sağlık risklerini ortadan kaldırmak için tavsiyelerde bulunuyor

1. Buzdolabınızı temizleyin
Buzdolabınızı en son ne zaman temizlediniz? Bununla buzdolabı kapısının bulaşık deterjanı ve süngerle hızlıca silinmesini kastetmiyoruz. Gıda zehirlenmesi ve mikropların olası risklerini ortadan kaldırmak için, her rafı düzenli olarak çıkarmalı ve silmeli, plastik kapı contalarının olukları arasında bir diş fırçası ile temizlemeli ve dondurucunun arkasındaki elektrik bobinini temizlemelisin. Buzdolabınızı Ne Sıklıkta ve Doğru Temizliyor musunuz?

Don oluşumuna karşı koruma sağlayan bu bobin, evinize sıcak hava üfler. Toz parçacıklarının etrafa üflenmesini önlemek için, buzdolabınızın arkasında biriken toz düzenli olarak temizlenmeli..

2. Koku arttırıcı ürünler kullanmaktan kaçının
Alerjiye yatkın olanlar, hangi temizlik ürünlerini kullandıklarına da dikkat etmelidir. Koku arttırıcı ürünlerin çoğunun hassas sinüsler üzerinde olumsuz etkileri vardır.

Bazı ürünlerdeki boya ve amonyum bileşiklerinin de tahrişe eğilimli cildi kötüleştirebileceğini söylüyor. Evinizi temizlerken mümkün olduğunca çok sayıda doğal temizlik çözeltisi (sirke ve su veya kabartma tozu gibi) kullanmak daha iyidir. Uçucu Yağlar ile Kendi Oda Kokunuzu Yapın

3. Asbest ve kurşun boya izlerini kaldırın
1980’den önce inşa edilen evlerde asbest veya kurşun boya izi olma ihtimali çok yüksek.

Bu yaygın yapı malzemelerinin ciddi uzun vadeli sağlık riskleri oluşturduğu keşfedildi ve günümüzde artık hiçbir şekilde kullanılmıyor.

4. Küf birikmesine neden olabilecek tüm alanları temizleyin
Tabii ki, çoğumuzun zararlı olduğunu bildiği ortak bir şüpheli var: küf…

Tüm küf türleri tehlikeli değildir, ancak küflerin tümü nem problemlerine işaret eder ve bu herhangi bir evde sağlık riski oluşturur. Genellikle banyo veya mutfak gibi nemli yerlerde bulunan küf, çok fazla güneş ışığı veya havalandırma almayan köşeler gibi görünmeyen yerlerde de birikebilir. Duvarlarınızdaki Küfleri Temizlemek İçin Doğal Çözümler

Sinüs problemleri ve devam eden hastalıklarla gerçekten mücadele ediyorsanız, orada gizli bir kalıp birikimi olmadığından emin olmak için evi iyice araştırın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.