Fibromiyalji için 5 Etkili Ev Çareleri

0

Milyonlarca insan, özellikle de orta yaştaki kadınlar, Fibromiyalji’nin acısı ve rahatsızlığından muzdariptir. Her yaştan, etnik kökene, cinsiyete etki edebilir, eklemlerde hassas ağrılara neden olabilir. SFibromiyalji’nin en sık saldırdığı bölgeler bilekler, eller, parmaklar, omuzlar ve kollardır.

Sadece iltihaptan kaynaklanan ağrıya neden olmaz, yorgunluk, depresyon ve hatta endişe katabilir. Bu hastalığın tedavisi yoktur, ancak ağrınızı hafifletmek ve bu atakların sıklığını azaltmak için Fibromiyaljiyi tedavi etmek için farmasötik olmayan birkaç ilaç vardır.

Dinlenme
Yeterince basit görünebilir, ancak Fibromiyalji’nin kronik ağrısından muzdarip insanlar genellikle geceleri iyi uyuyamazlar. Bu için dinlenmeleri gerçekten önemlidir. Ağrı ve ağrılara karşı en iyi savunma güçlü bir vücuttur. Bir uyku takvimi ayarlayın ve buna bağlı kalın. Her gece düzenli bir saatte yatın ve gerekirse gün içinde kısa uyku kaçamakları yapın. Yatmadan önce herhangi bir rahatsızlıktan kaçının, dinlenmeye çalışan vücudunuza karşı çalışabilirler. Işıkları, TV’yi ve telefonunuzu kapatın.

İlgili: Bu şikayetler Fibromiyalji belirtileri olabilir

Akupunktur
Eski Asya Akupunktur tedavisi, vücuttaki belirli baskı ve iyileşme noktalarını belirlemek için küçük ve ağrısız iğneler kullanır. İltihaplanmanızı ve şişkinliğinizi kolaylaştırabilecek kan akışını pozitif olarak etkilediği gösterilmiştir. Ayrıca, doğrudan sinir sisteminizde çalıştığı için harika bir ağrı kesici şeklidir.

Masaj
Sana acı veren kasları çalıştırmanın büyük bir rahatlama olabileceği inkar edilemez. Sadece, gerilmiş ve ağrılı kaslarda ve eklemlerde size yardımcı olmakla kalmaz, kronik ağrınız olduğunda kaslarda tutulan stresi de gevşetebilir. Ayrıca alevlendiğiniz bölgedeki hareket alanını iyileştirmenize de yardımcı olabilir. Nazik gerginlikler eklemlerinizin güçlü ve esnek kalmasına yardımcı olabilir.

Yoga ve Egzersiz
Fibromiyalji varsa, herhangi bir şekilde hareket etmek çekici olmayabilir, ancak gergin ve sıkı tutulan kas gruplarından kaynaklanan ağrıları hafifletmeye yardımcı olabilir. Yorgunluğunuza ve hatta depresyonunuza karşı savaşmanıza yardımcı olabilecek harika bir endorfin kaynağıdır . Sert bir şey olmak zorunda değildir, ancak kaslarınızı tonda tutmak ağrıya çok yardımcı olabilir. Yoga, iyi çekirdek kuvveti, duruş ve gerginliği artırabilen bazı basit ve basit tekniklere ve pozlara sahiptir.

Magnezyum
Magnezyum seviyelerinin düşük olup olmadığını görmek için doktorunuza danışın. Vücuttaki normal magnezyum seviyelerinin varlığının, romatoid artrit semptomlarıyla ve Fibromiyalji ağrısından şikayet edenlerin mücadelesinde yardımcı olduğu bulunmuştur . Diyetinize Magnezyum yönünden zengin bir katkı eklemek isteyebilirsiniz.

İlgili: Süper toplar ile magnezyum eksikliğinizi giderin

Sıcaklıktan yararlanın
Gece boyunca ağrılı kaslarla zorlanıyorsanız, yatmadan önce sıcak bir banyo yapmayı deneyin. Gevşemenizi ve rahatlamanızı sağlamak için pijamalarınızı yatmadan hemen önce birkaç dakika kurutucuya atın. Sıcak bir battaniye veya ısıtma yastığı, ağrılı bölgelerde kan akışına gerçekten yardımcı olabilir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.