Görme Bozuklukları İçin Ayurveda İlaçları

0

Görme duyusu, yaşlandıkça kötüye gidebilir. Ancak bu, daha genç yaşlarda gözlerinizin bozulmayacağı anlamına gelmez. Özellikle bilgisayar çağıyla birlikte genç yaşlarda gözlük kullanmak zorunda kalanlar artmaya başladı. İyi görme ile ilgili problemler yaşamaya başladıysanız, Ayurveda ilaçlarını görme yetisini geliştirmek için kullanabilirsiniz.

Görme bozuklukları için sebep ne olursa olsun, sorunu en kısa sürede düzeltmek, daha iyi görmemize yardımcı olabilir. Görme yeteneğinizi yeterince geliştirmenize yardımcı olabilecek Ayurveda ilaçlarını deneyebilirsiniz.

Bal ve biber
Bal ve biber kombinasyonunun, anti-enflamatuar özelliklerinden dolayı zayıf görme yeteneğini tedavi etmede etkili olduğuna inanılmaktadır. Düzenli olarak tüketildiğinde, görme bozuklukları zamanla düzelebilir.

Altın çilek
Altın çilek, zengin C vitamini içeriğinde dolayı çeşitli göz bozukluklarının tedavisinde oldukça faydalı bulunmuştur. Balla karıştırarak, sabahları veya yatmadan önce tüketebilirsiniz.

Mango
Mango, gözler için gerçekten iyi olan A vitamini ile doludur. Yapabildiğiniz kadar beslenmenize mangoyu dahil etmeye çalışın. Göz yorgunluğu nedeniyle gözünüzdeki acıyı hafifletmeye yardımcı olur.

Yaban mersini
Zayıf görüşünüze yardımcı olabilecek bir başka Ayurveda tedavisi de yaban mersinidir. Vücudunuzdaki kan dolaşımını artırabilecek antioksidanlar açısından zengindir. Kan damarlarını daha güçlü hale getirir ve hatta gözlerin zarar görmesini engellediği bilinen retina pigmentlerini güçlendirir. Görme sorunu veya gece körlüğü yaşıyorsanız, bu tedaviyi kullanabilirsiniz.

Sağlıklı beslenme
Görme probleminizi düzeltmek için bir yol arıyorsanız, daha sağlıklı bir beslenme programına geçmeniz gerekecektir. Gözlerin, sağlıklı kalmak için çeşitli besinlere ihtiyacı vardır. Beslenmenize daha fazla meyve, ot, yumurta, fındık, yeşil sebzeler, süt ve havuç suyunu ekleyin.

Dinlendirme
Gözlerinizin, göz yorgunluğuna maruz kalmaması için, bilgisayar kullanırken, her yarım saatte bir bilgisayardan uzaklaşın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.