Göz Yorgunluğunu Hafifletmek İçin Doğal İlaçlar

0

Uyandığımız andan tekrar yatağa gittiğimiz ana kadar gözlerimiz çok fazla iş yapar. Ve eğer işimiz tüm gün boyunca bilgisayar ekranına bakmak gibi gözleri yoran bir işse, bunun göz yorgunluğuyla sonuçlanacağını hepimiz biliriz. Peki göz yorgunluğunu gidermek için hangi doğal ilaçlar kullanılabilir?

Eğer göz yorgunluğu sorunu yaşıyorsanız, aşağıdaki doğal tedavilerden birini uygulayabilirsiniz.

Gül suyu
Pamuğu, gül suyuna batırın ve sıkın. Sonra pamuğu gözlerinizin üzerine yerleştirin. 10 dakika beklettikten sonra çıkarın.

Göz masajı
Göz yorgunluğunu azaltmanın bir başka yolu da gözlerinize nazik bir şekilde masaj yapmaktır. Kan akışını daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için kapalı gözlerinize parmaklarınızla masaj yapın. Bu sadece şişkinliği azaltmaz, aynı zamanda gerginliği de azaltır. Ayrıca, gözlerinizi kuruluğa karşı koruyan gözyaşı kanallarınızı da uyarır.

Soğuk kompres
Eğer çok fazla çalışma, sürekli bilgisayar ve akıllı telefon kullanımı nedeniyle gözleriniz yorulduysa, soğuk kompres iyi bir seçim olacaktır. Buz küplerini bir beze sarın ve gözlerinizin üzerine koyun. Yaklaşık 4 dakika bekletin. Soğuk hava, gözlerin hissettiği yorgunluğun azalmasına ve ayrıca taze görünmelerine yardımcı olabilir.

Palming
Bu tekniği yapmak için, ısınana kadar avuç içlerinizi birbirine sürtmeniz gerekecektir. Avuç içleriniz ısındıktan sonra, gözlerinizin üzerine koyu ve bir süre bekletin. Gözlerinizi rahatlatmak için günde birkaç kez bunu yapabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.