Gözlerinizdeki Kaşıntı ve Kuruluk İçin Damla Hazırlayabilirsiniz

0

Alerjiler, az uyku, kuru hava, iş arkadaşlarınızın parfümü gibi etkenler gözlerde kurumaya ve kaşıntıya neden olabilir. Göz damlaları bu konuda size yardımcı olsada bazen tahriş ve kaşıntıyı kesemez. Kendi göz damlasını yapamayacağınıza göre, yapmanız gereken tek şey gözlerinizi enfeksiyonu karşı dezenfekte etmenizdir.

Hazırlayacağınız dezenfekte, gözlerinizdeki kaşıntıyı hemen kesecektir. Kir ve pislikleri temizler, rahatsız edici kuruluğu hafifletir. Bu, temel olarak bir tuz çözeltisidir. Bununla birlikte, steril ve tahriş edici olmamak için saflaştırılmış su ve sodyum klorür tabletleri (iyot ve küf önleyici ajanlar içeren sofra tuzu yerine sadece “saf” tuz tabletleri) kullanmak önemlidir. Tabletler herhangi bir eczanede bulunabilir. Göz Alerjisini Hafife Almayın

Gerekli Malzemeler:

1 fincan arıtılmış veya filtrelenmiş su
2 sodyum klorür tabletleri (2 gram)
Damlalık
Cam Kavanoz Göz Kapağı İltihabınız Varsa İşte Çözümler

Yapılışı:

Cam kavanozu ve kapağını kaynatın. Kavanozunu 1 su bardağı arı suyla doldurun ve sodyum klorür tabletlerini ekleyin. İyice karıştırın. Tahrişten kurtulmak için her gözde 2-3 damla uygulayın. Eğer bir rahatsızlık duymanız halinde uygulamayı durdurun. Göz Yorgunluğunu Nasıl Azaltabilirsiniz?


Share.

About Author

Comments are closed.