Gripten Korunmak İçin Kullanılan Şifalı Bitkiler

0

Gripten kurtulmak için sürekli hap ve benzer ilaçlar tüketmek yerine şifalı bitkileri tüketmek daha yararlıdır.

Ekinazya bitkisi: Kış aylarında bu bitkiyi tercih ederek grip, üşütme gibi sorunlardan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Nane ve limon: Eski zamanlarda ninelerinizin grip olduğunuzda sizlere yaptığı doğal bir ilaçtır. Taze limonun kabukları ile nanenin pişirilmesi ve sıcak içilmesi sonucu soğuk algınlığınız kısa sürede geçer. Grip esnasında kendinizi güçsüz hissederseniz içerisine bal ilave edebilirsiniz.

Kekik: Normalde mide problemleri için kullanılan bu bitki, mikropları yok ettiği için üst solunum yollarında sıkıntı yaşayanların ilk tercihi olmalıdır. Kekiği sıcak su ile demleyip içerek faydasını artırabilirsiniz.

Adaçayı: grip nedeni ile çok öksürüyorsanız ve balgam varsa adaçayı içerek rahatlayabilirsiniz. Aşırı tüketilmesi zararlıdır, hamile bayanlar kesinlikle içmemelidir.

Soğan: Doğal antibiyotik olduğunu artık herkesten duyuyoruz. İçerdiği A-B-C vitaminleri sayesinde grip ve öksürük gibi rahatsızlıklardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Yeşil biber: Bağışıklık sisteminin güçsüz olması nedeni ile hastalığa yakalanırsınız, yeşil biber ihtiva ettiği vitaminler ile bağışıklığınız güçlendirerek hasta olmanızı engeller.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.