Güçlü ve Baharatlı Öksürük İksiri

0

Öksürük geçici de olsa çıldırtıcıdır. Uykuyu böler ve okul veya iş yerinde çok rahatsız edici olabilir. Çevrenizdeki diğer insanları da rahatsız edebilir.

Piyasada satılan öksürük şuruplarına başvuruyorsanız bekleyin. FDA güvenlik danışma kurulu 6 yaşın altındaki çocuklar için reçetesiz satılan öksürük ilaçlarını yasaklamakla kalmayıp, bu ilaçların etkili olduğuna dair bir kanıt olmadığını ve bazı nadir durumlarda ciddi zararlara neden olabileceği yönündeki karar verdiğini aklınızdan çıkarmayın. Yetişkinlerde ise öksürük şurupları genellikle işe yaramıyor. Öksürük ve boranşit için doğal çözümler

Size öksürüğünüzü hızlı bir şekilde kesecek, etkili bir şurup tarifi vereceğiz. Güvenle kullanabilirsiniz.

Gerekli Olan Malzemeler:

1 yemek kaşığı organik ve filtre uygulanmamış, elma sirkesi
1 çorba kaşığı su
1/4 çay kaşığı acı biber
1 tatlı kaşığı taze rendelenmiş zencefil veya 1/4 çay kaşığı
1/4 çay kaşığı tarçın
1 diş sarımsak, rendelenmiş
1 çorba kaşığı bal
Kapaklı küçük bir cam kavanoz Ev yapımı doğal öksürük şurubu

Yapılışı
1. Çift-kazan yöntemini kullanarak bal eritin. Küçük bir cam kaseye koyun ve kaseyi sıcak suyla dolu daha büyük bir kaba koyun. Set üstü ocakta veya mikrodalgada eritmeyin.

2. Küçük cam kavanozunuza elma sirkesini ve suyunu ekleyin ve ardından acı biber, zencefil, tarçın ve sarımsak ekleyin. Kapağı kavanoza yerleştirin ve iyice birleştirilene kadar kuvvetlice çalkalayın. Boğaz ağrısı için kendi pastilinizi yapabilirsiniz

3. Eritilmiş balı kavanoza ekleyin ve birleştirmek için tekrar sallayın.

5. Kullanmaya hazır olduğunuzda bir iki çorba kaşığı alın. Üç gün içinde kullanmayı planlıyorsanız, kalan miktarı buzdolabında tutmaya gerek yoktur.


Share.

About Author

Comments are closed.