Gündüz Şekerlemenin 5 Önemli Faydası

0

Gündüz saatlerinde kısa süreli uyumanın (şekerleme yapmanın) 5 önemli avantajını sizinle paylaşacağız. Eğer öğle yemeğinden sonra üzerinize ağırlık çöküyor ve imkanınız varsa şekerleme yapmak size çok iyi gelecek.

İşte şekerlemenin size yararları:

1. Zihinsel Performans
Yorgun hissettiğinizde kestirmek zihinsel performansınızı artırabilir. Hafızanız daha kuvvetlenir.

2. Fiziksel Performans
Şekerlemenin fiziksel olarak da yararlı olduğu araştırmalar tarafından kanıtlanmıştır. Yapılan bir çalışma, sınırlı bir uyku gecesinden sonra, öğle yemeği sonrası kestiren katılımcıların, kestirmeyenlere göre daha hızlı sprint süreleri kaydettiğini ortaya koydu. Düzenli ve huzurlu bir uyku için melatonin sakızı tarifi

3. Azaltılmış Stres ve Anksiyete
Sınırlı veya düşük kaliteli bir uyku gecesinden sonra, vücudunuz noradrenalin denilen bir stres hormonu üretir. Bu hormon yorgun ve uyuşukluk hissine katkıda bulunur. Ancak öğleden sonraları kestirmek, noradrenalin ve diğer stres hormonlarını dengeleyebilir, sizin ruh halinizi iyileştirebilir.

4. Daha Az Yiyecek İçeceği
Öğle yemeğinden sonra yapacağınız şekerleme sizin abur cubur yemenizi önleyecektir. yapacağınız şekerleme sonrasında siz daha odaklı ve daha az stresli olacaksınız. Canınız abur cubur çektiğinde mücadele edecek gücünüz olacak.

5. Sağlıklı Kalp
Harvard Halk Sağlığı Okulu’na göre, düzenli olarak kestirenlerin kalp hastalığından ölme olasılığı daha düşüktür. Uyku spreyi ile huzurlu bir uyku

Daha İyi Şekerleme İçin İpuçları
1. Kısa tutun
Şekerlemeyi 10-20 dakika ile sınırlamak en iyisidir. Beş dakikalık kestirme pek bir fayda sağlamaz, çok uzun uyumak da gece uykuya dalmanızı zorlaştırabilir.

2. Doğru Zaman
Bir şekerlemenin faydalarını en üst düzeye çıkarabilir. Uzmanlar uyandıktan 6-7 saat sonra şekerleme yapmanın doğru zaman olduğunu belirtiyor.

3. “Kafeinli Şekerleme” alın
Bazı uyku uzmanları “kafein şekeri” yöntemini önermektedir. Bir fincan kahve ya da kafeinli bir soda içmeyi ve sonra hemen 10-15 dakika uyuyabilmeyi içerir. Amaç, kafein devreye girdiğinde aynı anda uyanmak, böylece odaklanmış, enerjik ve geri dönmeye hazır hissedeceksiniz! Ev yapımı uyku losyonu

4. Işık ve gürültüyü engelleyin
Uyku sürenizin gerçekte huzurlu olduğundan emin olmak için karanlık ve sessiz bir ortam oluşturmak için yardıma ihtiyacınız olabilir. Gün ışığını engellemek için bir göz maskesi ve rahatsız edici sesleri engellemek için bir çift kulaklık kullanın.

5. Uykunuz Yok mu? Sorun değil
Bazen, çabanıza rağmen, uyuya dalamayabilirsiniz. Önemli değil… Şekerlemenin faydalarının çoğunu 10-20 dakika sessizce dinlenerek elde edebilirsiniz. Yavaş, derin nefes almaya odaklanın ve kısa sürede tazelenmiş hissedeceksiniz!

6. Gceleri Uyuyun
Şekerleme yapmak faydalı olabilir, ancak bunun aslında uyku açığını gidermekten kaynaklandığını unutmayın. Yeterince uyumadıysanız şekerleme sizin daha iyi hissetmenize neden olur. Ancak bu avantajlardan yararlanmanın başka bir yolu var. Sadece geceleri daha fazla ve / veya daha iyi uyumak! Kendinizi daha iyi dinlenmiş hissediyorsanız, şekerlemeye ihtiyaç kalmaz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.