Günlük Aktivitelerinizi Ölçen Saat: Misfit Shine

0

Hani derler ya, gün içinde attığınız 10 adım bile önemli diye. İşte artık bu 10 adımı bile ölçebilen, aktivitelerimizi takip eden saatler ya da bileklikler çok popüler oldu. Nike+ Fuelband, Fitbit, Jawbone Up24 gibi ‘akıllı’ bilekliklere bir yenisi daha eklendi ve Türkiye’de satışı başladı. Adı: Misfit Shine

misfit-shine-aktivite-takip-saati3

Amacını belli etmeyen Misfit, kolunuza taktığınızda zarif bir saat gibi görünüyor. Günlük aktivite hedefinizin ne kadarını tamamladığınızı görmek için iki kez dokunmanız yeterli. İki kez dokununca önce hedefinizi sonra da saati görebiliyorsunuz.

misfitshine

İlk olarak yapmanız gereken mobil uygulamasını indirmek ve kendinize günlük bir aktivite hedefi koymak. Her aktivite hedefinin, puan olarak karşılığı var. Örneğin, siz kendinize 1000 puan hedef koyarsanız, bu hedef ya 1,5 saat yürümeye ya 30 dakika koşmaya ya da 45 dakika yüzmeye denk geliyor. Siz Misfit’in appinde hedef puanınızı belirledikten sonra bluetooth üzerinden saatiniz de bu bilgileri alıyor.

misfit-shine-aktivite-takip-saati12

Misfit aynı zamanda uyku düzeninizi de takip ediyor, kaç saat uyudunuz ve bunun ne kadarı derin, ne kadarı hafif uyku aynı app üzerinden takip edebiliyorsunuz. Dilerseniz alarm kurabiliyor ve hafif uykudayken sizi uyandırmasını sağlayabiliyorsunuz.

Misfit’i diğer aktivite takip bilekliklerinden ayıran özelliklerden ilki, sadece bileğinize değil, klipsi sayesinde kıyafetinizin herhangi bir yerine ya da ayakkabınız bağcığına tutturabiliyor olmanız. İsterseniz kordonunu alıp kolye olarak bile kullanabiliyorsunuz.

misfit-shine-aktivite-takip-saati4

misfit-shine-aktivite-takip-saati112

Misfit’i ayıran ikinci ve çok önemli özellik ise, Misfit’i yüzerken de kullanabilmeniz. Sadece kuru aktivitelerinizi ölçmüyor yani yüzdüğünüzü de adım cinsine çeviriyor, yüzerken yaktığınız kaloriyi hesaplıyor. Yüzme moduna almak için ise, parmağınızla 3 kez dokunmanız yeterli.

misfit-shine-aktivite-takip-saati132


Paylaş.

About Author

Comments are closed.