Güzel Bir Uyku İçin Yastık Spreyi

0

Her gece yastığa başınızı koyduğunuz zaman tanıdık, rahatlatıcı bir kokuyu almak beyninize uykuya hazırlanmak için güçlü ve rahatlatıcı bir sinyal verir.

Bazı esansiyel yağların da özellikle uykuya katkısı kanıtlanmıştır. Gece İyi Bir Uyku İçin Magnezyum Spreyi

Ylang Ylang

Telaffuz edilmesi biraz zor olabilir, ancak Ylang Ylang güçlü bir rahatlayıcıdır. Eşsiz kokusu parfümerlerde sıkça kullanılır.

Ylang Ylang, kaygıyı hafifletmek ve daha dinlendirici bir uyku için yatıştırıcı olarak kullanılır. Kadınsı, çiçek kokusu olsa da, 2016 yılındaki bir araştırmaya göre anti-anksiyete yararları erkek fareler için daha belirgin olmuştur.

Stres Azaltan Bergamot

Bergamot esansiyel yağı, narenciye ailesinin diğer yağları gibi, gerginliği azaltmaya yardımcı olan yükseltici bir kokusu vardır. Zihni rahatlatırken ruh halini gençleştirmek için kullanılabilir. Uykunuzun Gelmesini Nasıl Önlersiniz?

Lavanta

Lavanta hem kokusu hem de cildi iyileştirici özellikleri açısından en popüler uçucu yağlardan biridir. Zihni rahatlatmak ve uyku kalitesini artırmak iyi bilinen özellikleridir.

Normalde uçucu yağlarla bir şeyler yaparken yağları güvenli bir şekilde sulandırmak için bir taşıyıcı yağ kullanılır. Bal, gliserin ve hatta kastil sabunu uçucu yağları dağıtmaya da yardımcı olur.

Hazırlayacağımız sprey kumaş üzerine kullanılacağı için zeytinyağı veya bal iyi seçenekler değildir. Bu spreyde bunun için alkol kullanacağız. Votka, kumaşların zarar görmesini veya lekelenmesini önler, hızlı bir şekilde buharlaşır. İyi Bir Uyku İçin Yatakta Bunları Asla Yapmayın

Rahatlatıcı Yastık Spreyi Malzemeleri

4 damla ylang ylang esansiyel yağ
12 damla lavanta uçucu yağı
8 damla bergamot uçucu yağ
1/2 çay kaşığı votka
Arıtılmış su
Cam sprey şişesi

Yapılışı

Votka ve uçucu yağları cam sprey şişesine koyun ve birleştirmek için şişeyi sallayın. Şişeyi dolana kadar su ile doldurun ve kapak için yer bırakın. Püskürtme şişesini kapatın ve birleştirmek için iyice çalkalayın.
Spreyi kullanmak için, bir yastığa yatmadan birkaç dakika önce hafifçe sıkın. Her kullanımdan önce şişeyi iyi sallamayı unutmayın. Rahat Bir Uyku İçin “Altın Süt”


Paylaş.

About Author

Comments are closed.