Hamileler İçin Bulantı Önleyici Bileklik

0

Sea Band bileklik ile hamile kadınların mide bulantısı önlenebiliyor.

Kadınlar için her ne kadar heyecanlı ve mutlu bir süreç gibi gözükse de hamilelik bazı zorlukları ve eziyetleri de beraberinde getirmektedir. Bunlardan en önemlisi ağrılar, sancılar, mide bulantıları, alınan kilolar ve fiziksel değişimlerin psikolojik etkileridir. Özellikle mide bulantısı konusunda hamile anne adaylarının ilk 3 aylık süreçte oldukça zorlandıklarını söyleyebiliriz.

Tıp ve teknolojinin gelişmesi ile birlikte bu konuda da bazı özel çözümler getirilmiştir. Bu çözümler her anne adayına aynı şekilde etki etmese de bazı yönlerden etkili olduğu gözlemlenmiştir.

Sea band bileklik özelliği

Sea band bileklikte 6 aku basın bulunmakta ve bu basınç noktalar şeklinde etki etmektedir. Bu şekilde mide bulantılarını önleyici etki ettiği araştırmalarda ve deneylerde belirlenmiştir. Sea band en önemli özelliği bir ilaç veya kimyasalın vücuda alınmasını gerektirmeyen ve sadece bilekliğe takılan bir band olmasıdır. Bir tam günde en fazla 12 saat takılması uygun görülen sea band için her iki bileğe takılması konusunda uzmanlar hem fikir olmuştur.

Peki, Sea band kullanım şekli nasıldır?

Sea band takılırken bileğin baş kısmından 2,5 parmak ötede bir noktaya konulmalıdır ve her iki bileğe de takılması gereklidir.

Sea band el bileğinizin kalınlığına göre ayarlanmalı, her zaman temas halinde olmalı ancak kesinlikle bileğinizi sıkmamalıdır.

Sea band taktıktan sonra basınç değerini düşürmek veya yükseltmek adına kadranı saat yönüne veya saat yönü tersine çevirebilirsiniz.

Özellikler ve Uyarılar

Sea band suya karşı oldukça dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

Sea band mutlaka sadece bileklerde kullanılmalıdır. Ancak bu şekilde mide bulantısının önüne geçilebilir.

Sea band kişiden kişiye göre değişir ve her bireye farklı derecede etki eder.

Sea band kullanmanıza rağmen mide rahatsızlığı ve mide bulantısı var ise mutlaka bir hastaneye başvurulmalıdır.

Sea band sonrası bileğinizde değişiklikler, şişme, yanma, kızarma veya deri kavlaması olursa kullanıma ara verilmelidir.

Kan dolaşımı rahatsızlıkları olanlar sea band kullanmaktan kaçınmalıdır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.