Haşlanmış Mısır Suyunun Faydaları

0

Mısır, pirinç ve buğdaydan 5-10 kat daha yüksek vitamin seviyesine sahip temel gıdalardan biridir. Ayrıca, diğer pirinç türlerinden kesinlikle elde edilemeyecek birçok tamamlayıcı besin vardır.

Mısır, ayrıca kabızlığı önlemeye, sindirim sisteminin çalışmasını kolaylaştırmaya, hatta kandaki kötü kolesterolü azaltmaya ve sindirim sisteminde toksinlerin atılmasını hızlandırmaya yarayan lif bakımından da zengindir. Mısır Yedikten Sonra Neden Su İçilmemeli?

A vitamini, E vitamini ve glutamat yönünden zengin mısır, yaşlanma karşıtı etkilere sahiptir. Sadece mısır değil, mısır yağı da kanda kötü kolesterol birikimini azaltabilir ve aterosklerozu önleyebilir. Vücudun metabolizması ve sinir sistemi işlevi de mısır tüketilerek iyileştirilebilir. Ek olarak, yüksek karoten seviyeleri kanserojen maddeleri vücuttan da temizleyebilir. Kanserin önlenmesi de mısır tüketiminin faydalarından biridir.

Mısır aynı zamanda B vitamini içerir. Mısır Püskülünün Faydalarını Biliyor musunuz?

Birçok kişi mısırı haşlayarak yemeyi sever. Peki haslandıktan sonra kalan suyu ne yapıyorsunuz?

Dikkatli bir incelemeden sonra, mısırın kalan suyunun sadece tatlı mısırın aroması ve tadıyla değil, aynı zamanda antienflamatuar etkileri de vardır. Bu su mesane enfeksiyonlarını önleme özelliğine de sahiptir.

Bu özelliklerinden dolayı mısır suyunun atılmaması gerekir. Haşlanmış mısır suyun, “vücudu serinletmeye”, ishalin önlenmesine ve yaz aylarında sağlığın artırılmasına yardımcı olur. Mısır Ununun Yararlarını Biliyor Musunuz?

O zaman kalan suyu nasıl tüketilir? Temel olarak, mısırın suyunu bardakla içebilirsiniz. Sadece şeker eklenmezse çok tatsız olacaktır. Tabii ki, şeker eklendikten ve buzdolabında saklandıktan sonra, bu su sıcak havalarda çok uygun bir içecek olabilir. Ancak diyabetik veya obez olan kişiler için sağlık uzmanları bu suyun hiçbir şey eklemeden alınmasını önerir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.