Hasta ve Yorgun Hissetmemek İçin Banyo Detoksu

0

Sürekli yorgun ve hasta hissediyorsanız, kolayca hazırlayabileceğiniz banyo detoksu ile tüm bunları geride bırakabilirsiniz.

Aromatik ve keskin bir baharat olan zencefil, tarih boyunca hem yemek pişirme hem de tıbbi özellikler için yaygın olarak kullanılmaktadır. Sağlam bir besin profiline sahiptir ve tüm vücut sisteminin işlevi için gerekli olan temel besinlerle doludur.

Zencefil ile ilgili belki de en bilinen gerçek, anti-ülser, anti-inflamatuar ve antioksidan özellikler de dahil olmak üzere iyileştirici aktiviteleriyle ilişkilidir. Özellikle detoksifiye edici özellikleri nedeniyle övülmektedir ve sıklıkla detoks banyo programlarına dahil edilmektedir.

Evde hazırlayabileceğiniz banyo detoksu ile, radyasyondan, ağır metallerden ve diğer zehirlerden vücudunuzu temizleyebilirsiniz. Bu nedenle, her türlü hastalığa karşı koruyucu olarak görev yapar.

Zencefil detoks banyosu için malzemeler:

  • Yarım bardak toz zencefil
  • 1 bardak epsom tuzu
  • 1 yemek kaşığı taze zencefil
  • Birkaç damla zencefil esansiyel yağı

Nasıl yapacaksınız?

Önce küveti sıcak suyla doldurun.

Taze zencefili rendeleyin ve diğer tüm malzemelerle birlikte suya ekleyin. Sadece toz ya da taze zencefil varsa birini kullanmanız da yeterli olacaktır.

Hazırladığınız banyo suyunun içinde 15-20 dakika kalın.

Not: Detoks banyosundan sonra bol su içilmesi tavsiye edilir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.