Hayatınıza Ananas Eklemeniz İçin 3 Neden

0

Ananas artık ülkemizde hemen hemen her yerde satılan meyvelerden biri oldu. Tropikal bir meyve olmasına rağmen herkes seviyor. Hiç şüphe yok ki ferahlatıcı ve lezzetli. Fakat ananas aynı zamanda oldukça güçlü sağlık yararları da içerir. Beslenmenize daha fazla besleyici meyveyi eklemek için üç neden var. İşte bunlar..

C vitamini yüklü
Bir fincan ananas, önerilen günlük C vitamini miktarınızın % 100’ünden fazlasını sağlar. Ve muhtemelen bu besin maddesinin bağışıklığı desteklemesine yardımcı olduğunun farkındasınızdır, ancak daha fazlasını yapar. C vitamini, vücuttaki dokuların büyümesi ve onarımı ile ilgilidir. Ayrıca, hücreleri erken yaşlanmaya ve kanser ile kalp rahatsızlığı gibi hastalıklara karşı koruyan bir antioksidan görevi görür. Vitaminin beliniz üzerinde de bir etkisi olabilir: Bir çalışma, yeterli C vitamini almayan egzersizcilerin egzersiz süresince yaklaşık% 25 daha az kalori yaktıklarını bulmuştur. Ananastan süsleme çicek nasıl yapılır?

Sağlıklı cildi destekler
Ananas manganez açısından zengindir. (Sadece bir bardak bir gün için önerilen miktarın % 75’inden fazlasını içerir). C vitamini ile birlikte bu mineral, sarkma ve kırışıklıkları önleyen cildin yapısal bir bileşeni olan kollajen oluşturmak için gereklidir.

Manganez ayrıca cilt hücrelerini UV ışığına karşı koruyan yaz aylarında çok önemli bir antioksidan olarak işlev görür. Aldığınız ananas tatsız çıkarsa sakın atmayın, tatlandırabilirsiniz

Sağlıklı sindirimi destekler
Jelatinli bir tatlıya taze ananas eklemeyi denediyseniz, bunun işe yaramayacağını bilirsiniz. Bunun nedeni, ananasın bromelain adı verilen ve jelatinin amino asit yapım bloklarına bölünerek katı hale gelmesini engelleyen bir enzim içermesidir. Ve enzim sadece pişirmeyi etkilemez. Yemekle birlikte ananas yerseniz, bromelain proteinleri sindirmenize, şişkinliği, hazımsızlığı ve halsizliği azaltmanıza yardımcı olabilir. Ananasdaki diyet lifi de bağırsak düzenliliğini sürdürmeye ve kabızlığı önlemeye yardımcı olur. Ananas reçelinin tarifi


Paylaş.

About Author

Comments are closed.