Hazımsızlık Sorunlarının Tedavisi İçin 3 Çay

0

Hazımsızlık tanımlamak zordur, çünkü mide yanması, şişkinlik ve genel karın ağrısı gibi terimlerle birbirinin yerine kullanılır. En etkili çareleri bulmak için altta yatan nedeni bilmek en iyisidir. Burada mide bölgesinde rahatsızlık, ancak özellikle mide ekşimesi / asit reflü ile ilgili olduğu varsayımı ile bu yazıyı hazırladık.

1. Marshmallow Bitkisi
Marshmallow (althea officianalis), son 2000 yılda büyük imparatorluklar tarafından kullanılan bir bitkidir. Roma İmparatorluğu, Çin imparatorluğu ve Mısır imparatorluğu birkaç isimle onu bir gıda kaynağı ve tıbbi özellikleri olarak kullandı. Kökler ve yapraklar, suyla kombine edildiğinde, kaygan bir jel haline getirilen bir jelatin içerirler Bu jel, midenin epitelyal astarına yapışır ve gerçek bir kaplama oluşturur. Bu koruyucu film tahrişi ve iltihaplanmayı hafifletir, asit hasarına karşı korur ve asit reflüsü veya ülserleri ile ilgili olduğu için hazımsızlıkta özellikle yardımcıdır.

Mide gazına ne iyi gelir?

2-3 çorba kaşığı marshmallow kökü
-2 bardak su
Cam kavanoz
Ham bal (isteğe bağlı)

Yapılışı

Suyu cam kavanoza boşaltın ve üzerine marshmallow kökü ekleyin. Kapağını kapatın ve hafifçe sallayın. Buzdolabında gece veya 24 saat saklayın. Sonuç genellikle soluk, biraz sisli bir viskoz sıvıdır. Kökte bulunan tüm ekstra özünü çıkarmak için bastırın. İsterseniz içine bal ekleyerek günde iki fincan içebilirsiniz.

2. Kaygan Karaağaç Kabuğu
Ağacın kabuğu (genellikle iç kabuk) doğranır veya kullanılmak üzere öğütülür. Bitkisel bir infüzyon yapmak için kabuğunu kullanın.

Ah şu mide yanmaları

1-3 çorba kaşığı öğütülmüş kaygan kara kabuğu
1 su
cam mason kavanozu

Yapılışı

Mason kavanozuna su ve kaygan karaağaç kabuğu tozunu ekleyin, çalkalayın ve 24 saat buzdolabında saklayın. İçmeden önce süzün.

3. Meyan Kökü
En son olarak en önemlisi meyan köküdür. Özellikle biraz balla, harika bir yatıştırıcı çay. Tercihinize bağlı olarak soğuk veya sıcak yapılabilirsiniz.

Mide şişkinliğine iyi gelecek yiyecekler

Meyan kökü -1-2 çorba kaşığı
1 bardak su

Yapılışı

Cam kavanoza su ve meyankökü ekleyin, hafifçe sallayın ve 24 saat buzdolabında saklayın. İçmeden önce süzün.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.