Hemoroid Tedavisi için Zerdeçal Tedavisi

0

Hemoroid, anal sfinkterin içindeki ve çevresindeki damarlar iltihaplandığı zaman ortaya çıkar. Ne yazık ki onlar oldukça yaygın bir sorundur. Tedavi edilmeden bırakıldığında ağrılı bağırsak hareketlerine ve bazı durumlarda kanamaya neden olabilirler. Hemoroidin bir çok nedeni vardır. Beslenmede yetersiz lif, tuvalette çok uzun süre oturmak ve bir bağırsak hareketi yaparken ıkınmak. Zerdeçal yüzlerce yıldır hemoroitdi doğal olarak tedavi etmek için kullanılmaktadır. Hemoroid Ağrısında Sarımsak Nasıl Kullanılır?

Zerdeçal ve Vazelin
Zerdeçal, hemoroid oluşturan iltihabı tedavi etmeye yardımcı olan anti-enflamatuar özelliklere sahiptir. Krem yapmak için 1 tatlı kaşığı Zerdeçal ile 1 yemek kaşığı vazelini karıştırın. Bileşenleri birlikte karıştırdığınızda, ortaya çıkan merhem bağırsak hareketinden önce hemoroitlere uygulanmalıdır. Zerdeçal, hemoroitlerin sonucu olarak oluşabilecek çatlakların iyileşmesine yardımcı olacak ve vazelin rektum ve anusu yağlayarak dışkılamayı kolaylaştıracaktır. Zerdeçal ve Çay Ağacı Yağı ile Hemoroid Kremi

Zerdeçal ve Aloe Vera Jeli
Zerdeçal yapılan başka bir ev çare zerdeçal ve aloe vera jeli bir arada kullanır. 1/2 çay kaşığı zerdeçal ve 1 yemek kaşığı aloe vera jelini karıştırın. Merhem iyice karıştığında, yatmadan önce anusa uygulayın. Zerdeçal, çatlakları iyileştirmeye ve iltihabı azaltmaya yardımcı olurken, Aloe vera jeli hemoroitlerle ilişkili iltihaplı dokuları yatıştırır. Kabızlık Problemi İçin Tabure Çare Olabilir!

Zerdeçal ve Ghee
Hemoroid için son bir zerdeçal ilacı, zerdeçal ve ghee’den oluşur. Ghee, Hint mutfağında kullanılan açık bir tereyağıdır. Bu evde tedavi için, 1 çay kaşığı zerdeçal ile 1/2 çay kaşığı ghee yağını karıştırın. Bu karışım ardışık üç gece yatmadan önce hemoroitlere uygulanmalıdır. Üst üste iki gece uygulamayın. Hemoroitler gidene kadar bu döngüyü tekrarlayın. Ghee yağı tarifini okumak için tıklayın

Dikkat
Zerdeçal, giysileri ve cildi kolayca lekeleyebilir. Bu ev ilaçlarını kullanırken en eski kıyafetlerinizi giyin. Ciltteki lekeler, ilaçlar kesildikten sonra iki ila üç hafta içinde kaybolacaktır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.