Her Gün Tarçın Suyu İçmek İçin 6 Sebep

0

Tarçının kendine özgü lezzeti ve kokusu bir zevktir. Çeşitli antioksidan ve antibiyotik özellikleri vardır. Tüm iyiliği tarçından çıkarmanın en iyi yollarından biri, çubuğu suya batırmak ve düzenli olarak yudumlamaktır. Çeşitli sağlık uzmanları tarafından desteklenen tarçın demlenmiş su, sayısız iyileştirici özelliğe sahip harika bir içecektir. Tarçını kullanabileceğiniz çok farklı alanlar

Her gün tarçın suyunu içmenin faydaları

Not: Şeker hastaları tarçın suyuna geçmeden önce doktorlarına danışmalıdır, çünkü tatlıdır ve kan şekeri seviyesini yükseltir.

1. PKOS
Polikistik Over Sendromunun Etkilerini Azaltmaya Yardımcı Olabilir. Küçük kistlerin yumurtalıklarda büyümesine neden olan hormonal bir hastalıktır. Yapılan araştırmalar tarçının PKOS’un etkilerini azaltmaya yardımcı olduğunu göstermiştir. Tarçın suyu ayrıca kadınlarda insülin direncini azaltır.

2. Bağışıklık Sistemini Arttırır
Tarçınlı suyu antioksidan polifenoller ve proantosiyanidinler açısından zengindir ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Antiviral, antibakteriyel ve antifungal özellikleri solunum bozuklukları, kalp problemleri ve diğerleri gibi çeşitli sağlık tehlikeleri geliştirme şansını azaltmaya yardımcı olur . Güzelliğiniz için tarçın kullanabilirsiniz

3. Adet Krampları ile Başa Çıkmada Yardımcı Olur
Yapılan bir araştırmaya göre, tarçın tüketen kadınlar daha kısa süreli adet ağrısı yaşadılar. Her gün bir bardak ılık tarçın suyu, menstrüel krampların etkilerini azaltmaya yardımcı olabilir.

4. Kilo vermenize neden olabilir
Henüz ispatlanmamasına rağmen, tarçın suyunun sizi doygun hissettirir ve açlıklığı önlediği için kilo vermenize yardımcı olabileceği düşünülüyor.

5. İnflamasyonu Azaltmaya Yardımcı Olabilir
Eklem ağrıları veya artritten muzdarip olanlar, genellikle rahatlamaları için tarçın suyu içmeleri tavsiye edilir; aşırı ağrıyı azaltmaya yardımcı olan antienflamatuar özellikleri sebebiyle. Ayrıca artrit gibi durumların gelişmesini engelleyen kan dolaşımını artırmaya yardımcı olur . Her gün bal ve tarçın yerseniz size sağlayacağı 7 fayda

6. Parkinson Hastalığının Etkilerini Azaltmaya Yardımcı Olabilir
Neuroimmune Farmakoloji Dergisi’nde yayınlanan bir araştırmaya göre, tarçın Parkinson hastalığının ilerlemesini yavaşlatabilir.

Tarçın suyu içmeden önce doktorunuza danışmayı lütfen unutmayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.