Her Sabah Güne Neden Limonlu Su ile Başlamalıyız?

0

Suyun ve limonun faydaları herkes tarafından bulunuyor. Ancak son zamanlarda limonlu suyun içilmesi gerektiği sürekli bir şekilde konuşuluyor ve tartışılıyor. Sabah ritüeli olarak limonlu su içilmeniz için size 4 özelliğini anlatacağız. Bu keskin lezzetli içeceği siz de sabahları içeceksiniz.

Bu hergün detoks yapmanızı sağlar: Limon oldukça asidik görünse de,  şaşırtıcı derecede vücudunuzun pH dengesini sağlayan alkali bir gıdadır. Uzmanlara göre, sıcak bir su bardağı ile ile yarım limon suyu sabahları aç karnına içildiğinde karacğeri uyarır ve toksinleri dışarıya atar. Evde alkali su nasıl yapılır?

Sindirim sistemini uyarır : Bu ​​basit ama güçlü içecek gastrointestinal sistemi uyarır. Tüm gün besinleri absorbe etmek için vücudun çalışmasına yardımcı olur gıdaların kolaylıkla sisteme geçişini sağlar.

Kilo kaybını destekler : Limon suyunda pektin bulunmaktadır. Pektin adındaki lif kişilerin kilo vermesine yardımcı olmaktadır. Her sabah şeker veya bal ile yüklü bir bardak çay yudumlamadan önce limon su içerseniz günlük diyetinize yardımcı olabilirsiniz. Soğuk su içmek neden iyi değil?

Mideyi yatıştırır : Eğer sabah kalktığınızda limonlu su içmeniz halinde mide ekşimesi, karın şişliği gibi sorunlarınıza iyi gelir. Limon suyunda bulunan flavonoidler midenize yardımcı olurken, sıcak su sistemin temizliğini sağlar. Bundan dolayı sabahları içeceğiniz limonlu su mide sorunlarınızı en aza indirebilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.