Hidrojen Peroksiti Vücut İçin Kullanım Alanları

0

Hidrojen peroksit hemen hemen her evde ilk yardım kitinde bulunması gereken bir üründür. Mikropları öldürür ve enfeksiyonlara karşı vücudu korur. Bu özelliğinden dolayı vücudunuzun çeşitli yerlerindeki sorunları gidermek için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

İşte  Hidrojen peroksiti kullanabileceğiniz alanları:

Ayak Mantar Tedavisi

Ayak mantarınız varsa, hidrojen peroksit ve su tedavisi uygulayabilirsiniz. Ayak mantarı bulunan bölgeye bu karışımı sürün.

Cilt akar enfeksiyonlarını yok eder

Hidrojen peroksit kullanılarak cilt akarlarını yok edebilirseniz. Hidrojen peroksiti etkilenen derinin üzerine püskürtün. Cildinizdeki akarlar ölünceye kadar bu işlemi birkaç dakika da bir tekrarlayın.

Kulak Enfeksiyonları giderir

Kulak enfeksiyonu yaşıyorsanız, o zaman bir damlalığıh 6 ile 8 damla hidrojen peroksit koyun ve kulağınıza damlatın.

Yüzmeden sonra enfeksiyonu önleyin

Yüzdükten sonra kulağınızda kalan suyun enfeksiyon oluşturmaması için damlalığa hidrojen peroksit ve sirke karıştırarak koyun. Her kulağa birkaç damla damlatın.

Kulak kiri çıkarma

Kulağınızda biriken kirlerden tıkanıklık varsa o zaman o kulağınıza iki damla hidrojen peroksit damlatın. Birkaç dakika bekleyin sonra kulağınıza iki damla zeytinyağı damlatın. Bir dakika sonra kulağınızdaki sıvıyı boşaltın. Kulağınızın için temizlenecektir.

Ayağınızdaki nasırı yumuşatın

Ayağınız üzerindeki nasırlara eşit miktarda karıştıracağınız hidrojen peroksit ve sıcak su uygulayın. Nasırlı dokuların yumuşadığını göreceksiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.