Himalaya Tuzu İle Mirenal İçeceği Hazırlayın

0

Doğal Himalaya Kristal Tuzu’nun elmas benzeri kristalleri, yaşam için gerekli olan mineralleri içerir. İnsan vücudundaki mineralizasyonun normalleştirilmesi için oldukça etkili bir üründür. Himalaya tuzu, klinik bir çalışmada insan vücudundaki pH ve Oksidatif Stres sayılarının stabilize edilmesine yardımcı olmak için etkili olduğu ortaya çıkmıştır. Hidrasyon göstergeleri ortalama 10 ‰ artış gösterdi.

Siz de himalaya tuzundaki minerallerden yararlanmak için bir taban hazırlayabilirsiniz.

1. Adım: Herkes tuzun suyla karıştığını biliyor, değil mi? Ancak, bir bardak suya tuz eklemeye devam ederseniz, suyun aşırı tuzlu veya tuz ile doymuş bir noktaya geleceğini biliyor muydunuz? Su tuzlu hale geldiğinde çözülmeden suyun dibinde kalır. Bunun için himalaya kristal tuz taşlarını kullanın. Bir kavanozun içine 2-3 adet himalaya kristal tuz taşlarını koyun. Üzerini 3-4 santim geçecek kadar su koyun. Gece boyunca kavanozu ağzı kapalı olarak bırakın.

Adım 2: Eğer bütün tuz kristalleri çözünmüş ise, suya bir kaç tane daha tuz kristali ekleyin. Tuz artık suda erimez hale gelinde suyun tuza doyduğu anlamına gelir ve çözeltiniz hazır demektir.

Kavanozun dibinde her zaman tuz kristalleri bulunmalı. Böylece suyun tuzsuz kalmasını önlemiş olursunuz. Suyu kullandıkça üzerine yeni su ilave edin ve kritsal taşlar koyun.

3. Adım: Her sabah bir şeyler yemeden veya içmeden önce, hazırladığınız bu tuzlu çözeltider bir çay kaşığı alın ve bir bardak sade suyun içine ilave edin ve için.

Çözeltinin bir çay kaşığı 478 mg Sodyum içermektedir. USDA’nın önerdiği 2,500 mg günlük miktarın % 20’sine eşdeğerdir.

İlgili Yazılar


Paylaş.

About Author

Comments are closed.