Hızlı Forma Girmek İçin 5 Öneri

0

Yaza kadar zayıflamak istiyorsanız hayatınızda bir takım, çok da zor olmayan değişiklikler yapmalısınız. İşte onlardan bazıları:

  1. Uykudan çalmayınız: Uykusuzluk gerginliğe yol açıp aşırı yemenizi tetikler. Bu da metabolizmayı yavaşlatmaktadır.
  2. Hareket ediniz: Düzenli olarak egzersiz yaparak metabolizmanızı hızlandırınız. İştahınızı da kontrol ederek, günlük hayatınızda hareket ediniz. Her gün düzenli yürüyüşler yapınız.
  3. Şişkinliğe izin vermeyiniz: Yüksek yağ ve sodyum içeren besinler vücudun su tutma kapasitesini artırır. Oluşan gaz ve ödem yüzünden vücudunuzda şişkinlik oluşur. Ayrıca sağlıklı olsalar bile bazı bakliyatlar şişkinliğe neden olur. Brokoli, lahana, karnabahar türündeki bakliyatları çiğ yememeye özen göstermelisiniz.
  4. C vitamini alınız: C vitamini içeren meyve ve sebzeleri tüketmek de yağ yakımını arttırır. Bol C vitaminini olan limonu özellikle salatalarda tüketebilirsiniz.
  5. Sağlıklı yağ seçiniz: Uygun miktarlarda ve sağlıklı yağlar tercih edilmelidir. Dikkat etmeniz gereken ise doymamış yağ alımını sınırlamak olacaktır. Şekeri ve metabolizmayı düzenleyen Omega 3 yağ asitlerini tercih edebilirsiniz. Bu konuda haftada 2-3 kez ızgara ya da buğulama olarak balık tüketiniz. Aynı şekilde günde en az 2-3 adet ceviz ya da 5-6 adet fındık yiyiniz.

Hızlı forma girme açısından bu 5 öneriye dikkat ettiğinizde istediğiniz sonuçlara kolayca ulaşacak ve daha mutlu bir hayata merhaba demiş olacaksınız. 


Paylaş.

About Author

Comments are closed.