Hormonları Dengeleyen Takviyeler

0

İdeal olarak, tüm besin maddelerini yiyeceklerden alabilir, suyu uygun bir şekilde hidratlayabilir ve günlük olarak güneşten yeterli miktarda D vitamini alabiliriz. Okyanustan magnezyum alırız ve taze deniz yemeklerinden yeterli miktarda mineralleri alırız. Ancak bazen yiyecekler yeterli olmayın takviyeler almamız gerekebilir. Bazı takviyeleri özellikle hormon dengesi için yararlıdır.

NOT: Özellikle ilaç veya kontraseptif kullanıyorsanız, yeni takviyeleri almadan önce doktorunuzla görüşün.

İşte yararlı olabilecek takviyeler

Maca
Peru’da uzun bir kullanım öyküsü olan, turp familyasındaki yumrular güçlendiren bir hormondur. Bunu kullanan kadınlar genellikle doğurganlık, PMS’deki azalma ve daha iyi cilt / saç görür. Erkeklerde sperm üretimi, testosteron seviyeleri ve kas kompozisyonu için yardımcı olabilir. Maca, hormon dengesini destekleyen yollardan biri olan mineraller ve esansiyel yağ asitleri için iyi bir kaynaktır.

Magnezyum
Magnezyum, insan vücudundaki yüzlerce işlev için hayati önem taşır ve çoğumuzda bu ana mineralde eksiklik vardır.

D Vitamini ve Omega 3 
Bir ön hormon, hormon fonksiyonunu destekler. En iyisi mümkünse güneşten veya bir D3 vitamini takviyesi almaktır. Omega3 de özellikle deniz ürünlerinden ve balıklardan alınır. Sardalya balığı en iyi kaynaklardan biridir.

Jelatin veya Kollajen
Mineraller ve gerekli amino asitler için mükemmel bir kaynaktır. Jelatin ve kollajen tozu çeşitli şekillerde hormon üretimi ve sindirim sağlığını destekler. Jelatin tozu aslında “jöle” yapılabilir.

Doğal Progesteron Krem
PMS ve menstrüel sorunlar genellikle belirli hormon dengesizlikleriyle bağlantılıdır. Özellikle kısa döngüleri olan veya döngüsünün kısa ikinci fazında (adet döneminin başlangıcında ovülasyon) olanlar için progesteron konusu olabilir. Progesteron kremi kullanıyorsanız, soya içermeyen bir ürün olmasına özen gösterin.
Herhangi bir hormon takviyesi kullanmadan önce bir doktor veya uzmanla görüşün.

İlgili Yazılar


Paylaş.

About Author

Comments are closed.