Hyaluronik Asitin Göz İçin Yararları

0

Hyaluronik asit tüm canlı organizmalarda bulunur. Gözdeki, derideki ve eklemlerdeki yağlamadan sorumludur. Hyaluronik asidi çeşitli amaçlar için kullanabilirsiniz. Örneğin, yaşlanma belirtilerini tedavi etmek, gözlerinizi yağlamak veya gözlerin viral enfeksiyonlarını hafifletmek için kullanabilirsiniz.

Göz yağlama
Gözlerin vitröz sıvısında doğal olarak bulunan hyaluronik asit, kuru göz semptomlarını hafifletmek için yapay gözyaşlarında kayganlaştırıcı olarak kullanılır. Göz kreminden en etkili sonuç nasıl alınır?

Kırışıklık Dolgusu
Hyaluronik asit, göz çevresindeki çizgiler için kırışıklık dolgu maddesi olarak kullanılır. Kaz ayakları gibi göz çevresi kırışıklıklarına doğrudan enjekte edilir. Uzmanlar, üretilen hyaluronik asit, doğal hyaluronik asit ile aynı şekilde hareket eder ve yavaş yavaş parçalanır ve ilk enjeksiyondan 3 ila 9 ay sonra vücut tarafından emilir. Yaşlanma karşıtı göz kremini kendiniz yapabilirsiniz

Kırışıklık Kremi
Hyaluronik asidi, yaşlanma karşıtı bir bileşen olarak göz bölgesi için birçok kırışıklık kreminde bulabilirsiniz. Hyaluronik asit cildinizde ve tüm bağ dokularında doğal olarak bol miktarda bulunur. Su ve nemi cildinize çeker ve korur. Bilinen bir yan etkisi yoktur. Yapılan araştırmalarda alerjik reaksiyonların görülme sıklığı çok düşüktür. Bu göz kremleri hem doğal hem de üretilmiş hyaluronik asit formülasyonlarında bulunur. Göz çevresindeki ince çizgileri yok edin

Konjonktivit Tedavisi
Pembe göz olarak da adlandırılan konjonktivit, göz kapağının içinde bulunan bir iltihaptır. Virüsler, bakteriler, alerjiler, kimyasallar ve kontak lenslerden kaynaklanan tahrişe neden olabilir. Çok bulaşıcıdır; Enfekte olmuş birine dokunup sonra gözünüzü ellerseniz kolayca konjonktivit olabilirsiniz. Hyaluronik asit ile ginkgo biloba özü içeren göz yıkama çözeltisi bir ay kullanıldığında semptomlarda önemli bir azalma olur.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.