İç Çamaşırı İle Uyumak Neden Kötü Bir Fikir?

0

İyi bir uyku için, oda sıcaklığı, aydınlatma, gürültü ve stres gibi çeşitli faktörler vardır. Ancak, hem sağlıklı hem de iyi bir uyku için, iç çamaşırı ile de uyumamak gerekiyor. Neden mi? İşte yanıtı…

Herhangi bir şey giymeden uyumanın farkında olunmayan bazı sağlık faydaları mevcuttur. Çünkü, uyku sırasında giysileriniz olduğunda, vücut ısınız yükselir, ürettiği melatonin ve büyüme hormonu miktarını azaltır. Her ikisinin de vücudun onarımı, stresin azaltılması, metabolizmanın düzenlenmesi ve yaşlanmayı önlemede önemli etkileri vardır. Vücut serinken, daha derin ve uzun bir uyku alabilirsiniz. Çıplak uyumanın 6 faydasını biliyor musunuz?

Buna ek olarak, uyurken sıkı ve hava aldırmayan iç çamaşırı giymek de bazı kötü sonuçlar doğurabilir.

Vajina, özellikle nem emici olmayan bir kumaşla sürekli kapalı kaldığında bakteriler için mükemmel bir üreme alanı oluşturur.

Vajinozis gibi maya enfeksiyonlarından muzdaripseniz, vajinanızın nefes almasını sağlamak tedavi için mükemmel bir yoldur. Uyku sorunu yaşayanlar için doğal krem

Eğer iç çamaşırı olmadan uyuyamayan biri iseniz, pamuklu, sıkı olmayan çamaşırlar ya da şort tercih edin. Hangisini tercih ederseniz edin, hava geçirmeyen çamaşırlar, ipek ve dantel iç çamaşırlarından kaçının.

Ayrıca, tüm gün giydiğiniz iç çamaşırı ile asla uyumayın, mutlaka değiştirin. Aksi taktirde enfeksiyon riskini yükseltirsiniz. İç çamaşırı nasıl yıkanmalı?


Share.

About Author

Comments are closed.