İdrar Yolu İltihabı İçin Maydanoz Kullanımı

0

İdrar yolu iltihabı, çok sık rastlanan, özellikle de kadınlarda daha fazla görülen bir rahatsızlıktır. Farklı sebeplerle oluşan enfeksiyonu, ilaç kullanmadan doğal yollarla tedavi edebilirsiniz.

İdrar yolunda; idrar kesesi, böbrekler ve idrar borusu mevcuttur. Bu organlardan birinin ya da hepsinin iltihaplanması sonucu idrar yolu enfeksiyonu başlar. Sık sık sistit oluyorsanız bu yazıyı okuyun

Hastalık döneminde bol su tüketerek enfeksiyon idrarla atılmaya çalışılır. Ayrıca maydanoz kürü desteğiyle enfeksiyondan daha kısa sürede ve doğal yollardan kurtulabilirsiniz.

Maydanoz kürü için malzemeler
4 su bardağı içme suyu
1 su bardağı taze doğranmış maydanoz

Maydanoz kürünü nasıl hazırlayacaksınız?
Suyu kaynatın ve ısıdan uzaklaştırın. Sıcak suya kıyılmış maydanoz ekleyin. Maydanozun kaynamamasına dikkat edin.
10 dakika sonra maydanozu süzün. Maydanozun 5 önemli faydası

7 gün süreyle günde 4 defa birer fincan maydanoz suyu içilmelidir. 7 günlük kürden sonra maydanoz suyunun kullanımı kesilmelidir. Diüretik özellikleri mineral seviyelerine minimum düzeyde zarar verebilir ve böbreklerinizi yorabilir.

Maydanoz suyunu soğuk veya sıcak olarak tüketebilirsiniz. Limon ekleyerek maydanoz suyunun lezzetini artırabilirsiniz.

Maydanoz, idrar söktürücü etkisi ile enfeksiyondan kurtulmanızda size büyük yardımı dokunacaktır. Maydanoz ve dereotunu uzun süre nasıl saklarsınız?

Maydanoz kürü uygularken diğer tükettiğiniz gıdalar önem taşır. Kahve, çay ve kola gibi asitli içeceklerin kullanılmaya devam edilmesi maydanoz tedavisinin etkisini azaltır. Bu nedenle en azından enfeksiyon vücuttan atılana kadar sağlıklı ve düzenli beslenmeye özen gösterilmelidir.

Kimler maydanoz kürü uygulamamalı?
Hamile Kadınlar
Böbrek Hastaları
Şeker hastaları


Paylaş.

About Author

Comments are closed.