Islık Çalmanın Faydalı Olduğunu Biliyor muydunuz?

0

Islık çalmanın sadece ağızla ses çıkarmaktan ibaret olduğunu mu düşünüyorsunuz? Oysa ki, ıslık çalmanın stresi azaltmadan akciğeri güçlendirmeye, hatta daha genç görünmeye kadar pek çok faydası var.

Stresi hafifletmeye yardımcı olur
İster ofiste, ister sıkışık bir trafikte olsun, sadece ıslık çalın. Bu basit hareket, stresinizi azaltmada etkili olacaktır.

Kaygıyı düşürür
Anksiyeteyi hafifletmenin yollarından biri, bir kese kağıdına nefes alıp vermektir. Bu nefesi normale döndürür. Anksiyete durumlarında sakinlebilmek için ıslık çalabilirsiniz. Sadece solunumunuzu düzenlemede değil, aynı zamanda dikkatinizi kaygının zihinsel ve fiziksel belirtilerinden uzaklaştırmaya da yardımcı olur.

Ruhu iyileştirmede yardımcı olur
Ruh halinizi iyileştirmek için de ıslık çalabilirsiniz. Hareketsiz otururken ya da yürüyüş yaparken ıslık çalın.

Akciğer gücünü artırır
Düzenli olarak ıslık çalmak nefesi güçlendirir, bu da akciğerlerinizi ve diyaframınızı güçlendirir. Vücudun her hücre, doku ve organı için gerekli oksijen daha verimli bir şekilde sağlanır. Islık çalmak aynı zamanda, vücudun artık ihtiyaç duymadığı karbondioksitin dışarı atılmasına da yardımcı olur.

Daha genç görünmeyi sağlar
Yaşlanma karşıtı kremler yerine genç görünmek için ıslık çalın. Islık çalarken, yanak ve ağız çevresindeki kaslar çalışır ve ilerleyen yaşlarda görülen cilt sarkması geciktirilir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.