İşyerinde karın yağlanmasını önlemenin 5 yolu

0

İşyerlerin özellikle oturarak çalışıyorsanız bir süre sonra karın yağlanmasından şikayet etmeye başlayacaksanız demektir. Çünkü hareketsiz olarak sürekli oturmak karın ve bel bölgesini olumsuz olarak etkiliyor.

British Journal of Sports Medicine tarafından yapılan bir araştırmaya göre, masa başında çalışmanıza rağmen her gün 30 dakika boyunca egzersiz yapsanız bile sizler risk altındasınız.

1. Ayakta daha fazla kalori yakın:
Saatte bir mil hızında yürümek göbek yağını önleyecektir ama sonuçlarını hızlır bir şekilde alamayabilirsiniz. Masa başında oturanların göbek yağlanmasının ana nedeni harcadığınızdan daha fazla kalori almanızdır. Bunun için ayakta çalışmak çok daha faydalıdır. Belki yüksek bir stand alarak bilgisayarınızı üzerine koyup çalışmanızı ayakta yapabilirsiniz. Bu durum kalori harcamanıza neden olacaktır.

İlgili Yazılar

2. Her gün birkaç tur ‘egzersiz yapın:
Ofiste çalışıyor olsanız bile gün içinde 30 ila 60 saniyelik yüksek yoğunluklu egzersiz, ardından bir ile iki dakika daha düşük yoğunlukta egzersiz karın yağıyla savaşmanın en iyi yollarından biridir. Bunun için ofis yakınındaki parklara gidebilirsiniz. Ayrıca temiz hava zihinsel sağlığınız için de çok iyi gelecektir.

3. Kahvaltıyı asla atlamayın:
Başarılı bir şekilde kilo vermenin anahtarı kahvaltıdır. Metabolizmanızı hızlandırır. Kendinize bir omlet hazırlayın. Eğer vaktiniz olmadığını düşünüyorsanız kendinize proteinli bir içecek hazırlayabilirsiniz. Doğal yağ, antioksidanlar ve sağlıklı karbonhidratlar için chia veya keten tohumları ile çilek ekleyin.

4. Gün boyunca su için:
Su içmenin kilo vermeyi kolaylaştırdığı bilinmektedir. Su içmek karın bölgesinin yağlanmasını önlediği gibi zihinsel odaklanmaya da yardımcı olur. Mümkün olduğunca tatlı içeceklerden kaçının. Masanızın üzerinde her zaman su bulundurun ve yudum yudum için. Suyunuza lezzet eklemek için limon suyu ilave edebilirsiniz.

5. Her öğünde protein, iyi yağ ve lif yiyin:
Acil atıştırmalıklarını hazır bulundurun; Böylece otomatlarda bulunan yiyeceklere takılmazsınız. Ayrıca iş arkadaşlarınızın getirdiği kurabiye, kavrulmuş badem gibi yiyeceklerden de uzak durursunuz.

Yemeklerin arasının 4 saatten fazla olmamasına özen gösterin. Aynı şey, kahvaltı ve öğle yemeği arasındaki zaman için de geçerlidir. Sabah 8’de kahvaltı ettiyseniz, öğle yemeğini saat 2 de yiyecekseniz saat 11.00 de protein açısından zengin bir atıştırmalık yiyin.

Ayrıca, kurutulmuş meyve gibi doğal şekerler olsa da şeker yüklü aperitiflerle bayram etmeyin. Bunun yerine yarım yeşil organik elma veya bir kaşık badem yiyebilirsiniz.

Karın Yağları,     Sağlıklı Beslenme,      Egzersiz,       Kariyer


Paylaş.

About Author

Comments are closed.