K2 Vitamini Nedir? Sizde Eksikliği Var Mı?

0

K2 vitaminini birçok kişi duymamış bile olabilir. Önemli bir vitamin olmasına rağmen sadece yeni doğmuş bebekler ya da hamile anneler için test yapılır. D vitamini, magnezyum ve kalsiyum gibi diğer vitaminler ve mineraller hak ettikleri dikkati alır ancak K2 vitaminin eksikliğinin korkunç sonuçları göz ardı edilir.

K2 vitamini nedir?

Vitamin K, kan pıhtılaşması için önemli olan ve sağlıklı bir kalp, kemik ve bağışıklık sistemine katkıda bulunan yağda çözünen bir vitamindir. K2 Vitamini Neden Bu Kadar Önemli?

Vücutta farklı hareket ederse de, esasen K1, K2 ve K3 olmak üzere farklı formu vardır:

Hangi K2 Vitamini Şekli En İyidir?

K1 vitamini yapraklı yeşillikler arasında bulunur, ancak vücut tarafından yalnızca emilir ve kullanılır. Aslında, uzmanlar, Yeşillerden alınan Vitamin K1’in yalnızca% 10’unun vücut tarafından kullanıldığını öne sürüyor. K2 Vitamini Nasıl Alınır?

K2 vitamini, fermente gıdalarda bulunur. Çünkü K2 fermantasyonun bir ürünüdür ve bazı bakteriler tarafından yaratılmıştır. Genel olarak, bu gıdalar orantılı olarak daha düşük miktarda K2 içerir.

Çalışmalar K2’den sağlığa ve kardiyovasküler yararlar sağlamasına karşın K1’den pek bir etkiye sahip olmadığını göstermiştir. K1 doğru kan pıhtılaşması için gereklidir ve karaciğer tarafından kullanılırken, K2 kemiklere faydalıdır ve kalsiyumun düzgün şekilde kullanılmasını kontrol eder. Aslında, onları farklı amaçlarla iki ayrı besin olarak düşünmek faydalı olacaktır. Hergün bir bardak marul yemeniz neden çok önemli

K2 Yetersizliğiniz Var Mı?

Tahminler yetişkin nüfusun yarısından çoğunun Vitamin K eksikliği olduğunu göstermektedir.

K vitamini eksikliğinin etkileri kardiyovasküler hastalık, kemik kaybı ve diş çürüğü gibi daha ciddi problemlerde ortaya çıkabilirken, kolay morarma ya da burun tıkanıklığı gibi daha küçük semptomlarla da ortaya çıkabilir. Pancar yapraklarının faydalarını biliyor musunuz?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.