Kadınlar İçin Tiroid Kanserinin 5 İşareti

0

Tiroid kanseri, kadınlarda en yaygın beşinci kanser ve 20 ila 34 yaş arasındaki kadınlarda en sık görülen kanserdir. Özellikle tiroid kanseri kadınları beklediğinizden daha genç yaşta etkiler. Standart kadın tiroid kanseri hastası 30 ila 60 yaşları arasındadır ve semptomları önemsiz hastalıklarla karıştırılıyor.

Uzmanlar tiroid kanserinin semptomlarının yavaş ve yavaş yavaş kötüleşmeye başladığını söylüyor, bu yüzden semptomların ne olduğunun farkında olmanız önemlidir, böylece kötüleşmeden önce onu yakalayabilirsiniz. İşte bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken belirtiler.

İlgili: Tiroid sorumları için 5 doğal ev çözümü

Boyundaki yumrular
Bu kadınlarda tiroid kanserinin en popüler belirtisidir. Boynunuzda bir yumru görüyorsanız doktorunuza başvurun.

Boyunda Şişme veya Ağrı Varsa
Bir yumruğunuz olmasa bile, boynunuzda sürekli şişlik veya ağrı hissedebilirsiniz, bu da boynunuzdaki tiroid kanserine bağlı daha küçük nodüllere işaret edebilir.

İlgili: Dikkat bu belirtiler tiroidin habercisi olabilir

Sesinizde hırıltılı veya farklı çıkıyorsa
Sizin tiroid bezi sağ ses kutusunun altında oturur (larinks olarak da bilinir) ve bir nodül ona baskı uygular olabilir. Bu, kısa bir süre içinde gitmeyen seste değişikliklere neden olur. Bu daha nadir bir semptom olmasına rağmen, kontrol edilmeye değer.

Solunum veya Yutma Sorununuz Varsa
Tiroid nodülleri, soluk borusu olarak bilinen ve bazen nefes almayı zorlaştıran trakeaya baskı yapabilir. Benzer şekilde, trakea özofagusunuzun üzerindedir, bu nedenle tiroid kanseri de yutma güçlüğü ile sonuçlanabilir. Bu tür bir rahatsızlık veya ağrı sürekli olarak oluyorsa, doktorunuza görüşlerini sorun.

İlgili: Tiroid hakkında bilmedikleriniz

Soğuk algınlığına Bağlı Olmayan Sürekli Öksürük Varsa
Eğer boynunuzda bir tiroid nodülü varsa, sürekli öksürüğe neden olabilir. Eğer hastalanmadıysanız ve neden öksürdüğünüzü anlayamıyorsanız, bu tiroid kanserine işaret edebilecek bir nodülün sonucu olabilir.

İlgili: Evde gizlenen 9 tiroid tehlikesi


Share.

About Author

Comments are closed.