Kanser Savaşçısı “Brokoli Filizi” Mucizesi

0

Ekilen brokoli tohumları çimlendikten 3-4 gün sonra tüketilmekte. Tam bir sağlık deposu olan brokoli filizinin 3-4 günlük filizleri sulforaphane maddesi bakımından, erişkin sebzeye göre yaklaşık 50 kat daha yoğun olduğunu göstermiştir. Yani bir tutam ( 30 gr ) brokoli filizi yemek 1,5 kg brokoli sebzesi yemeye eşdeğerdir.

Brokoli Filizi = Sulforaphane Maddesi = Antikanserojen

Johns Hopkins Üniversitesinde yapılan çalışamalar Brokoli sebzesinin içinde “Sulforaphane” ( Sulforafan ) isimli çok güçlü bir antikanserojen maddenin varlığını ortaya koymuştur. Brokoli Filizi Nasıl Yetiştirilir?

Son yıllarda sulforaphane’in antikanserojen etkileri üzerine, dünyanın saygın üniversitelerinden 500’ün üzerinde bilimsel çalışma yayınlanmıştır. Yayınların tamamı brokoli filizinin etken maddesi sulforaphane’in güçlü bir antikanserojen olduğu konusunda fikir birliği içindedir. Sulforaphane kanserleri önleme özelliğinden öte oluşmuş kanser hücreleri üzerine de öldürücü özelliğe sahiptir. Etkisi bağışıklık sistemi üzerinden olduğu için belli kanser türlerine değil tüm kanserlere ( lösemiler dahil ) karşı etkilidir.

Brokoli filizi doğal bir maddedir. Antikanserojen etkisi doğal bağışıklık sistemini uyarmak ve hızlandırmak üzerinden olmaktadır. Bu nedenle sulforaphane’in herhangi bir zararlı yan etkisi yoktur. Kemik Erimesine Brokoli Kürü

Brokoli Filizi Amerika Birleşik Devletleri, Avrupanın bazı ülkelerinde, Japonyada ve Avustralyada ( Johns Hopkins Üniversitesi patenti ve lisansıyla ) “Broccosprouts™” adıyla üretilip satılmaktadır.

Broccosprouts Johns Hopkins Üniversitesine patentli ve yüksek oranda sulforaphane içeren özel bir brokoli tohumundan organik olarak üretilmektedir. 1 ons ( takribi 30 gr ) filizde en az 75 mg sulforaphane vardır. Kanser tedavisine destek olarak önerilen doz günlük 120 gr kadardır. ( 300mg sulforaphane ) Brokoli Tiroid İçin Neden Kötüdür?


Share.

About Author

Comments are closed.