Kas Ağrısını Hafifletebilecek Esansiyel Yağlar

0

Kaslar, günlük hareketlerin dışında zorlandığında ağrımaya başlar. Kas ağrısını hafifletmek için ilaç kullanmak yerine doğal tedavi yöntemlerine başvurabilirsiniz. Kas ağrısını hafifletebilecek en doğal çözümlerden biri esansiyel yağlar kullanmaktır.

Kas ağrılarını hafifletmek için aşağıdaki esansiyel yağlar size yardımcı olacaktır.

Kafur yağı
Kafur yağının rahatlatıcı özelliği, kaslardaki şişmeyi azaltır ve ağrının hafiflemesini sağlar.

Mercanköşk yağı
Bu esansiyel yağ, kaslardaki iltihapları hafifletirken kas gerginliğini ve spazmı geçirir. Mercanköşk yağını doğrudan kaslarınıza uygulayarak ya da başka bir uçucu yağla birleştirerek kullanabilirsiniz.

Kakule yağı
Kakule esansiyel yağı, inflamasyonu azalttığı için kas ağrısı için faydalı bir seçenektir.

Lavanta yağı
Lavanta esansiyel yağı, rahatlamanızı sağlayarak stres ve uykusuzluk gibi sorunları hafifletmesinin yanı sıra, kaslardaki gerginliği de azaltarak ağrıyı hafifletir.

Adaçayı yağı
Adaçayı yağın kas ağrıları için kullanılmasının nedenlerinden biri, hissettiğiniz kas ağrısını hafifletebilen üstün antispazmodik özelliklere sahip olmasıdır. Eğer kas kramplarından muzdarip iseniz, özellikle adaçayı yağını kullanabilirsiniz.

Papatya yapı
Papatya yağı, inflamasyon ve ağrıyla savaşmak için faydalı bir yağdır. Başka bir esansiyel yağ ile karıştırıldığında, kaslardaki spazmı veya gerginliği azaltabilir.

Limon otu yağı
Kaslarınızdaki şişmeyi ve iltihap oluşumunu azalttığı için limon otu uygulanması tavsiye edilir.

Bu esansiyel yağlardan daha iyi sonuç almak için badem yağı, zeytinyağı gibi başka taşıyıcı yağlarla karıştırıp, ağrıyan kaslara sürerek kullanabilirsiniz.


Share.

About Author

Comments are closed.