Kemoterapiden 10 Bin Kat Daha Güçlü Meyve

0

Soursop, graviola ve guanabana adlarıyla bilinen bitki, tropikal bölgelere özgü çiçekli, yaprak dökmeyen bir ağaçtır. Güçlü kemoterapi ilaçlarından 10,000 kat daha etkili bir şekilde kanseri yok eden ve yan etkileri olmayan, uzun, yeşil bir meyvesi vardır. Graviola, sağlıklı hücrelere zarar vermeden kanser hücrelerini yok eden bileşikler içerir.

Graviola meyvesinin kanser hücrelerine etkileri üzerine, uzun yıllardır laboratuvar ortamlarında geniş çaplı araştırmalar yapılmış ve alternatif bir kanser tedavisi olarak incelenmiştir. Özellikle bir Amerikan ilaç firması, 1970’lerden itibaren meyvenin kanser üzerindeki etkilerini içeren testler yapmaktadır.

Graviola meyvesinin, kolon, meme, prostat, akciğer ve pankreas kanseri dahil olmak üzere 12 kanser türünde, kanser hücrelerini etkili bir şekilde öldürdüğü belirtilmektedir.

Meyvenin, kanser hücrelerinin büyümesini yavaşlatmada 10,000 kat daha güçlü olduğunun kanıtlandığı ifade edilmektedir. Ayrıca, kemoterapinin aksine, sağlıklı hücrelere zarar vermeden sadece kanserli hücreleri hedef aldığının altı çizilmektedir.

Araştırmacılar, bu mucizevi meyvenin;

Aşırı mide bulantısı, kilo kaybı ve saç dökülmesine neden olmayan tamamen doğal bir terapi ile kansere karşı güvenli ve etkili bir şekilde kullanılabileceğini,

Bağışıklık sistemini koruyarak ölümcül enfeksiyonlardan koruduğunu,

Tedavi süresince daha güçlü ve sağlıklı hissettirdiğini,

Enerjinizi artırdığı vurgulamaktadır.

Bir çalışma, graviola bitkisinin yapraklarının, göğüs kanseri hücrelerinin çoğalmasına karşı, meyvelerinden ve tohumlarından daha güçlü olduğunu göstermiştir.

Graviola meyvesinin diğer faydaları
Meyvenin etkileyici sağlık yararları arasında parazitleri öldürme, inflamasyonu azaltma, solunum koşullarını iyileştirme, beden ve zihni yatıştırma, cildi iyileştirme, bağışıklık sistemini güçlendirme ve ağrıyı hafifletme de bulunmaktadır. Ayrıca, mide rahatsızlıkları ve ateş için bitkisel bir tedavi olarak kullanılan bir meyvedir.

Meyvelerin yumuşak posası ve lifleri, içecekler, tatlılar ve şekerler ile dünyanın birçok yerinde kullanılan geleneksel tıbbi tedaviler için kullanılır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.