Kilo Vermenize Yardımcı 5 Süper Gıda

0

Süpermarkette boğulmuş hissediyor musun? Yüzlerce çeşit yiyeceklerden hangisini alacağını şaşırıyorsunuz. Bütün ürünlerin değişen seviyelerde sağlık ve kilo kaybı avantajları var. Doğru yapacağınız seçimler ile daha güçlü kemiklere sahip olabilir, zihninizi iyi tutabilir, hastalıkları kendinizden uzaklaştırabilir ve kilo vermenize yardımcı olabilirsiniz.

İşte bugün market arabanıza atmanız gereken beş superfoods.

kilo-vermek1

Yumurta
Bir yumurta, demir, D vitamini, çinko ve lutein gibi 10’dan fazla gerekli besin maddesine sahiptir ve en yüksek kalitede altı gramlık protein sağlar. Birkaç gıdada doğal olarak D vitamini bulunur ve güneş ışığı vitamininin bazı kanserler, şeker hastalığı ve otoimmün hastalıklar gibi çeşitli hastalıklara karşı korunmasına yardımcı olduğu düşünülmektedir. Şekeri düşürmek ve kilo vermek için bamya suyu

Dahası, çeşitli çalışmalar, protein açısından zengin yumurta kahvaltısının (20 ila 25 gram protein) sizi diğer kahvaltılara göre daha tok tuttuğu bilinmektedir. böylece gün içinde daha az acıkacaksınız. Diğer çalışmalar, yumurtaların iştahınızı tetikleyen bir hormon olan ghrelin’in baskılanmasına yardımcı olduğunu gösteriyor.

kilo-vermek2

Baklagiller
Bitki esaslı lif, bazı kanserler için riski azaltmakla kalmaz, aynı zamanda kilo verme konusunda da yardımcı olduğu gösterilmiştir. Baklagilleri, lifin en iyi kaynaklarıdır ve sindirimi yavaş olan protein arasındadır. Journal of Human Beslenme ve Diyetetik konusundaki yakın tarihli bir araştırmada, fasulye, nohut gibi zengin bir diyet yiyen aşırı kilolu kişilerin 16 hafta içinde yaklaşık 10 kilo verdiğini ve kan kolesterol düzeylerini de iyileştirdiklerini buldular. Keten tohumu suyu ile kilo nasıl verilir?

Ayrıca göğüs kanserine karşı korunmaya da yardımcı olabilirler. Uluslararası Kanser Dergisinde rapor edilen bir çalışma haftada en az iki kez baklagil yiyen kadınlar arasında meme kanseri riskinde neredeyse yüzde 25’lik bir düşüş olduğunu tespit ettiler. Haftada en az üç kez fasulye veya mercimek yemeye çalışın.

kilo-vermek3

Antep fıstığı
Yağlı cipsler yerine en sağlıklı fıstıklardan biri: antep fıstığıdır. Bir avuç antep fıstığında çeşitli vitaminler, mineraller ve faydalı besinler bulunur. Aslında, FDA doymuş yağ ve kolestrol seviyesinin düşük bir diyetin bir parçası olarak, fıstık gibi en sıkı fıstığı günde 1-1.5 avuç yenmesinin kalp hastalığı riskini azaltabileceğini iddialarını onayladı. Uyku kilo vermeyi nasıl yardımcı olur?

Antep fıstığı ayrıca kilo alımına karşı üçlü bir tehdittir. Bir avuç başına 160 kaloriyle en düşük yağ ve kalorili fındıklardan birisidir ve protein ve lif bulunur. Kabuklu olması yemenizi yavaşlatır. Bir çalışmaya göre kabuklu antep fıstığı yiyenler, kabuksuz antep fıstığı yiyenlere göre % 41 daha az kalori alıyorlar.

kilo-vermek4

Somon
Elbette, denizde bol balık var, ancak somon en sağlıklı balıklardan biridir. Enflamasyonla mücadeleye yardımcı olduğu gösterilen ve kemiklerinizi de koruyabilecek yağlı bir protein Omega-3 ile yüklüdür. Yakın zamanda yapılan bir araştırmada düşük kalorili bir diyetin bir parçası olarak, haftada üç porsiyon somon yiyen kişilerin ortalama 11 kilo kaybettiği ortaya çıkmıştır. Kilo verirken iradenizi geliştirecek 11 öneri

kilo-vermek5

Yoğurt
İhtiyacınız olan gıdaları bir araya getiren bir şey mi arıyorsunuz ve kilo vermenize yardımcı olsun. Yoğurtta günlük hedefin neredeyse üçte bir oranında kemik yapıcı kalsiyum var; protin içerir. Çalışmalar, yoğurdun protein, probiyotikler ve gerekli besin maddelerinden dolayı kilo verme ve bakıma yardımcı olabileceğini gösteriyor. Kilo verdiren ev egzersizleri

En fazla kilo vermeye yarayan faydalar için, araştırmalar, kasınızı korurken yağ kaybını teşvik etmek için kalorilerin yaklaşık yüzde 30’unu proteinden almanız gerektiğini öneriyor. Bu, yemeklerinizde yaklaşık 20 ila 25 gram protein ve aperitifler için en azından beş gram anlamına gelir.


Share.

About Author

Comments are closed.