Kilo Vermeye Yardımcı Olan Çaylar

0

Obezite dünya çapında bir sağlık sorunu haline geldi. Ülkemizde de obeziteyle mücadele için farklı kampanyalar düzenleniyor. Amerikalı yetişkinlerin fazla üçte biri, Amerikalı çocukların ve gençlerin yüzde 17’si bu kategori içinde yer alıyor.

Obezite, Tip 2 diyabet, kalp hastalığı ve kanser gibi ciddi hastalıklar için yüksek risk oluşturuyor. Bu yazımızda sizlere kilo vermenizi kolaylaştıran çayları ele aldık. Bu sağlıklı bitki çayları hem kilo verebilir, hem de genel sağlığınızı koruyabilirsiniz.

  1. Yeşil Çay

Kilo kaybı için en iyi çayların listesinde yeşil çay ilk sırada gelmektedir. Metabolizmayı hızlandıran kateşin epigallocatechin gallate (EGCG) içerir.

Günlük diyet için günde 3-4 bardak yeşil çay içilmesi öneriliyor.

Bir fincanın içine kaliteli yeşil çay yapraklarını koyun ve üzerine sıcak su ekleyerek 3 dakika demlendirin.

  1. Nane Çayı

Nane, taze veya kurutulmuş olabilir. Doğal bir iştah bastırıcıdır kilo vermeye yardımcı olur.

Kaynar bir bardak suyun içine bir çorba kaşığı nena yaprakları ekleyin. 10 dakika demlendikten sonra süzün ve isterseniz içine bal koyarak için.

  1. Oolong Çayı

Oolong çayı metabolizma artırarak kilo vermeye yardımcı olur. Yeşil çay gibi, kateşin içererek vücudun yağ yakmasını sağlar.

Bir kabın içine su koyun ve içine 1 veya 2 çay kaşığı kokulu yaprakları ekleyin. 5 dakika boyunca kaynatın. Soğuduktan sonra için. günde iki kez içebilirsiniz.

  1. Beyaz Çay

Beyaz çay yeni yağ hücrelerinin oluşmasını önler, antioksidan açısından son derece zengin çaylardan biridir.

Bir çorba kaşığı beyaz çayı, bir fincan içine koyun. üzerine sıcak su ilave edin. 7 dakika boyunca demlenmesi için bekleyin. Eğer tomurcukları varsa demlenmesi için 10 dakika beklemeniz gerekir. Lezzet için içine nane ve limon da ilave edebilirsiniz. Günde 2 ile 4 kez içebilirsiniz.

  1. Ebegümeci Çayı

Ebegümeci çiçeği kilo kaybı için mükemmel bir içecektir. Hem metabolizmayı arttırır, hem de antioksidanlar sayesinde genel sağlığınızı korur.

2 su bardağı suyun içine 2 yemek kaşığı kurutulmuş ebegümeci yapraklarını ekleyin. 10 dakika kaynatın. İçine bal ve limon ilave ederek günde 2 veya 3 kez içebilirsiniz.

Not: Eğer hamile veya emziriyorsanız, ebegümeci çayı içmeyin.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.