Kısırlığa Neden Olan Endometriozis İçin Ev İlaçları

0

Endometriozis oldukça ağrılı bir hastalıktır ve genellikle rahim içinde bir doku olan endometriyum rahim dışında gelişir. Bazen yumurtalık kanseri ve kısırlığa yol açabilen Endometriozis için ev ilaçları kullanarak ağrıyı geçirebilir ve kısırlığı önleyebilirsiniz.

Endometriozis için bazı esansiyel yağlar kullanarak, ağrıyı yönetebilir ve kısırlık gibi sonuçların önüne geçebilirsiniz. Kullanacağınız yağlar, gelecekte kanser riskini de önleyebilir.

Endometriozis için kullanabileceğiniz esansiyel yağlar:

1. Lavanta yağı
Endometriozis sorunu yaşayanların kaygılarından biri yara izleridir. Yara izlerini lavanta esansiyel yağı ile tedavi edebilirsiniz. Yağ, hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur, ayrıca ağrıyı hafifletebilir.

Lavanta yağını masaj yağı olarak kullanabilir ya da banyo suyunuza ekleyebilirsiniz.

2. Mür (Myrrh) yağı
Mür yağı, özellikle jinekolojik kanserler dahil olmak üzere 8 farklı kanser hücresi tipini inhibe edebilir.

Mür yağını, solumak veya aromaterapi için kullanabilirsiniz. Birkaç damla mür yağı ile soğuk bir kompres kullanmayı deneyin. Mür yağıyla masaj yapmak Endometriozis semptomlarını da hafifletebilir.

3. Buhur Yağı
Buhur yağı, acıyı azaltmaya ve vücuttaki hormonların dengelenmesinde yardımcı olabilir. Yağ doğurganlık oranını da artırabilir. Araştırmacılar buhur yağını, Endometriozis için alternatif bir tedavi olarak önermektedir.

Buhur yağını, zeytinyağı gibi taşıyıcı bir yağ ile seyreltin ve karnınıza masaj yapmak için kullanın.

4. Okaliptüs yağı
Okaliptüs yağı, güçlü analjezik ve antienflamatuar özellikler içerir. Bu doğal bileşikler, Endometriozis nedeniyle karşılaşabileceğiniz ağrı, iltihaplanma ve diğer rahatsızlıkları azaltmada yardımcı olabilir.

Taşıyıcı bir yağa 2-3 damla okaliptüs yağı ekleyin. Karnınızın her tarafına, alt uyluk bölgelerine ve ağrı hissettiğiniz her yere masaj yaparak sürün.

5. Selvi yağı
Selvi esansiyel yağı, dolaşımını artırır. Yağ, kramplarınızın ve kas çekmelerinizin tedavisinde yardımcı olabilir.

1-2 damla selvi yağını bir taşıyıcı yağ ile seyreltin ve cildinize masaj yaparak uygulayın. Veya ılık banyo suyunuza bir miktar selvi yağı ekleyebilirsiniz.

Uyarı:
Herkesin bu yağlara farklı reaksiyonları olduğunu ve etki süresinin farklı olduğunu unutmayın. Doğal ilaçlar, sadece tamamlayıcı tedavilerdir, esansiyel yağlar Kısırlığa Neden Olan Endometriozis için Ev İlaçları problemini tamamen tedavi edemez, semptomlarını hafifletir.

 • Endometriozis nasıl önlenir?
  – Beslenmenizde hayvansal yağ alımını azaltın.
  – Sağlıklı bir beslenmeyle östrojen metabolizmasını artırın.
  – Beslenmenize, lahana, brokoli, karnabahar, maydanoz, kereviz, Brüksel lahanası, ballı zencefil vb. gibi sebzeler ekleyin.
  – Omega-3 yağ asitlerinin tüketimini artırın. Sardalye ve somon balığı gibi balıklardan tüketin.
  – Endometriozis için B vitamini, C vitamini, magnezyum, çinko vb. vitaminler alın.
  – Yoga, meditasyon, nefes egzersizi vb. yaparak stres seviyenizi kontrol edin.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.