Kızılcık Özellikle Kadınlar İçin Mükemmel Meyve

0

Kızılcık suyu, idrar yolu enfeksiyonlarının tedavisinde etkinliği ile ünlüdür, çünkü bakterilerin mesane ve idrar yoluna yapışmasını engeller. Aynı özelliği sebebiyle diş eti hastalıklarını önlemede de çok etkilidir.

Oliverik proantosiyaninler, antosiyanidin flavonoidleri (parlak kırmızı renkleri veren), siyanidin, peonidin ve kersetin gibi kızılcıklardaki antioksidanlar ve fiton besleyiciler, sağlık açısından etkileyici niteliklere sahiptir.

Araştırmalar, kızılcıkların bir şekilde kısmen güçlü antioksidan polifenoller nedeniyle kanseri özellikle de göğüs kanserine karşı koruma sağladığını belirtti. Kızılcık sosu nasıl hazırlanır?

Kızılcıktaki lif, her porsiyonda günlük değerin% 20’sini sağlamaktadır. Aynı miktar manganezde bulunur. Bir porsiyon kızılcık da, insan vücudunda aktif olarak muhafaza edilen bu güçlü antioksidanın tek biçimi olan E vitamini (alfa tokoferol) ile birlikte C vitamininin günlük değerinin (DV)% 24’ünü sağlar.

Taze kızılcık yüksek antioksidanları içerir; Kurutulmuş kızılcıkta da antioksidanlar bulunurken, şişelenmiş kızılcık suyunda çok az vardır.

Kızılcık ve kızılcık suyu, oksalik asit içerdiğinden ve bazı ilaçların antikoagülan kapasitesini artırabildiğinden, üriner sistem taşı olan kişiler ve varfarin tedavisi alan kişiler, bu gıdaların ve içeceklerin alımını sınırlamalıdır.

Bununla birlikte, aşırı miktarda sağlığınıza zararlı olabilecek fruktoz içerdikleri için kızılcıkları azar azar tüketin. Mutlaka taze kızılcık yemek için 5 neden

Kızılcık Beslenme Gerçekleri
Sunum Boyutu: 100 gram çiğ Kızılcık
Hizmet Başına Günlük Değer *
Kalori 64
Yağlı Kaloriler 1
Toplam yağ 0 g 0%
Doymuş yağ 0 g 0%
Trans yağ
Kolesterol 0 mg 0%
Sodyum 2 mg 0%
Toplam Karbonhidratlar 12 g % 4
Diyet lifi 5 g % 18
Şeker 4 g
Protein 0 g
Vitamin A % 1 C vitamini % 22
Kalsiyum % 1 Demir % 1
* Yüzde Günlük Değerler 2.000 kalorilik bir diyet dayanmaktadır. Günlük değerleriniz, kalori gereksinimlerinize bağlı olarak daha yüksek veya düşük olabilir.

Kızılcık üzerine Araştırmalar
Çok sayıda çalışma, kızılcık tarafından sağlanan potansiyel sağlık faydalarının aralığını göstermektedir. Bir çalışma, tümör hücrelerinin inhibe edilmiş büyümesi ve çoğalması, bazı kanser hücrelerinin ölümünü tetikleyebilme yeteneği ve başkalarının gelişimi, çoğalması ve hareketi nedeniyle bazı kanserler de dahil olmak üzere, karşı koruyabilecekleri çeşitli hastalıkları listeliyor.

Kızılcık üzerine yapılan araştırmanın bir incelemesi, muhtemelen flavonoller ve antosiyanin glikositlerinden ötürü göğüs, kolon, prostat ve akciğer dahil olmak üzere çeşitli tipteki tümörlerin büyümesini ve yayılmasını inhibe ettiğini gösteren çok sayıda çalışmadan sonra etkinliğini bir kimyasal önleyici olarak kaydetti. Araştırmacılar, devam eden çalışmaların kızılcıkların ek sağlık yararlarına neden olacağı sonucuna vardı. Kızılcıkla vücud peelingi hazırlayın

Kızılcık özütlerinin alt üriner sistem enfeksiyonlarında kullanımı ile ilgili olarak, bir çalışmada İYE’lerin çok yaygın olduğu, kadınların% 60’ının hayatlarının bir noktasında bu durumdan etkilendiği bildirildi. E. coli de dahil olmak üzere mikroorganizmalara bağlı olarak, bu enfeksiyonlar genellikle antibiyotiklerle tedavi edilir. Ancak bir çalışma, günde bir ila 1½ su bardağı kızılcık suyu veya kızılcık suyu kokteylinin içilmesi sorunun % 50’sini önleyebileceğini ve zararlı bakterileri azalttığını ve günde iki defa kızılcık (36 mg) dozajının 24 saat boyunca ilave koruma sağlayabileceğini belirledi.

Kızılcığı Saklayabilirsiniz
Kızılcık bir kaç yıl donmuş olabilir. Ekim ayı içinde satın alacağınız sağlıklı kızılcıkları bir tepsi içinde tek tek dondurun. Donduktan sonra hepsini dondurucu torbasına koyabilirsiniz.


Share.

About Author

Comments are closed.