Krem Tartarın 4 Sağlık Faydası

0

Muhtemelen mutfağın herhangi bir yerinde krem tartar bulunuyor olabilir. Belki de baharatlar arasında unutulmuş da olabilir. Mükemmel kremalı tarifler yapmak, hacimli çırpılmış krema yapmak, çorbalarınızı kalınlaştırmak için krem tartar kullanın!

Ancak harika görünüm ve harika lezzetin yanı sıra, günlük diyetinizin bir parçası haline gelmesi çok önemli birkaç neden daha var.

# 1 Krem Tartar Sigarayı Bırakmanıza Yardımcı Olur
Araştırmalar nikotinin vücutta 48 saatten fazla kaldığını göstermiştir! Krem tartar bu zararlı maddeyi daha hızlı vücuttan atılmasına ve sigarayı bırakmanıza yardımcı olur. Bu amaçla, potasyum bitartrat tozu genellikle portakal suyu ile karıştırılır.

Gerçekten işe yarayan portakal suyu türü taze sıkılmış olanıdır, çünkü yüksek C vitamini içerir. Bu vitamin, sigaradaki zararlı kimyasallar nedeniyle, sigara içenlerde oldukça eksiktir. C vitamini artışı, nikotini daha hızlı ve daha kolay atmanıza yardımcı olur.

Bir bardak portakal suyunda yarım çay kaşığı krem tartar karıştırın. Her gece yatmadan önce, bir ay boyunca tüketin.

İlgili: Krem tartarın 20 şaşırtıcı farklı kullanım alanı

# 2 Krem Tartar Kan Basıncını Düzenler
Yüksek tansiyon genellikle potasyum eksikliğinden kaynaklanır. Diğer bir adının (potasyum bitartrat) önerdiği gibi krem tartar, potasyum açısından çok zengindir.

Yüksek tansiyonunuz varsa bunun potasyum eksikliğinden kaynaklanıp kaynaklanmadığını belirlemek için önce doktorunuzla konuşun. Cevap olumlu ise, yatmadan önce her gece bir bardak su ve bir çay kaşığı krem tartar karışımı tüketmeye başlayın. 14-30 gün boyunca tüketin, daha sonra herhangi bir gelişme olup olmadığını kontrol etmek için doktorunuzu tekrar görüşün.

# 3 Tartar Kremi Üriner Sistem Enfeksiyonlarıyla Mücadele Eder
Krem Tartar idrardaki pH değerini etkiler, idrar enfeksiyonlarına neden olan bakteriler için düşmanca bir ortam oluşturur.

Üriner enfeksiyonunuz varsa, bir bardak ılık suyla 1 buçuk veya 2 çay kaşığı krem tartar ekleyin. Ekstra C vitamini için yarım limon suyu sıkın. Günde bir veya iki kez, 7-14 günlük bir sürede tüketin. Bir gelişme görmüyorsanız, doktorunuza başvurun.

# 4 Krem Tartar Cildinizi Temizler
Bu çok işlevli tozdaki asitlik, sivilceye karşı çok etkili olmasını sağlayan gizli bileşendir. Bununla birlikte, deneyimler, krem tartarı içerek tüketmek etkilenen bölgeye uygulamaktan çok daha iyi olduğunu göstermiştir. Bu, herhangi bir cilt bakım rutinine eşsiz bir katkı sağlar çünkü ağız yoluyla bir şeyler yutmakla sivilce ile savaşmanın en iyi yollarından biridir.

Bir bardak portakal suyunu bir çay kaşığı krem tartarla karıştırın. Sivilce görünmesine neden olan tüm toksinler ve bakterileri temizlemek için 30 günlük bir süre içinde günlük olarak tüketin.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.