Kulak Ağrısını Rahatlatmak İçin Yatıştırıcı Çorap Yapımı

0

Kulak ağrısı, çocuklarda sıkça rastlanan bir problemdir. Gecenin bir yarısı doktora gitmek gibi şansınız yoksa, çocuğunuzun ağrısını hızla geçirecek bir çözüm arayışına girersiniz. İşte bu noktada, ağrıyı hafifletecek yatıştırıcı çorap size ve çocuğunuza çok yardımcı olacaktır.

Çocuğunuzun kulak ağrısını bir doktora gidene kadar hafifletmek için çorapla tedavi uygulayabilirsiniz. Bu, çocuğunuzun 15 dakikadan kısa bir sürede rahatlamasına yardımcı olacak basit bir çözümdür.

Yatıştırıcı çorabı önceden hazırlayabilir ve çocuğunuzun ağrısı olduğunda ulaşabileceğiniz hızlı bir tedavi olarak elinizin altında bulunur.

Kulak ağrısını hafifletmek için yatıştırıcı çorap nasıl yapılır?

  • Malzemeler
    Uzun pamuklu bir çorap
    Sofra tuzu ya da epson tuzu
    Çocuk 3 yaşın üzerindeyse lavanta yağı

Nasıl yapacaksınız?

Çorabın içine tuz doldurun ve çoraba bir düğüm atın. Bir tencereyi ocağa koyun ve içine de çorabı yerleştirin.

Çorabın içindeki tuzların eşit sıcaklıkta olması için çorabı birkaç kez döndürün ve tuzun ısındığından emin olduktan sonra tencereyi ocaktan alın.

Çocuğunuz 3 yaşından büyük ise, birkaç damla lavanta esansiyel yağını doğrudan çorabın üzerine damlatın. Esansiyel yağ olmadan da sıcak çorap ağrıyı hafifletmede etkilidir.

Ağrıyı hafifletmek ve rahatlatmak için kulak üzerine sıcak çorabı yerleştirin. Ancak, çorabın çocuğunuzun kulağını yakmayacak sıcaklıkta olmasına özen gösterin. Soğuduktan sonra çorabı tekrar ısıtın ve çocuğunuzun kulağına yerleştirin.

Bu yatıştırıcı çorap formülü, aynı zamanda kas ağrısını veya adet kramp ağrılarını gidermek için de çok etkilidir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.