Kulak Enfeksiyonlarına Karşı 5 Doğal Çözüm

0

Bakteriyel ve viral enfeksiyonlar, özellikle kış aylarında yaygındır. Çocuklar bu enfeksiyonlara karşı daha fazla hassastır ancak yetişkinler de bu sorunlarla sık karşılaşabiliyor.

Bu enfeksiyonlar vücudun farklı bölgelerini etkileyebilir, ancak kulak oldukça duyarlı bölgeler arasındadır. Kulak enfeksiyonlarıyla kendiniz baş edebilmeniz için en iyi 5 şifalı çözümü sizler için biraraya getirdik.

Kulak enfeksiyonunun nedenleri, enfeksiyonun nereden geldiğine bağlı olarak değişir. İç kulak içindeki enfeksiyonlar çok daha tehlikelidir ve profesyonel tıbbi yardım gerektirir. Kulak kiri rengi hangi hastalıkların habercisi?

Kulak enfeksiyonlarının nedenleri nelerdir?

Kulak kiri

Üst solunum yolu enfeksiyonları

Beslenme yetersizlikleri

Genetik bozukluklar

Yiyecek alerjisi

Çevresel alerjiler

İç yaralanmalar

Kulak enfeksiyonlarının belirtileri nelerdir?

Kulak enfeksiyonlarıyla ilgili belirtileri birden fazladır ve kişiden kişiye farklılık gösterir. Bununla birlikte, bir kulak enfeksiyonunun varlığına işaret edebilecek bazı ortak belirtiler ve semptomlar vardır. Kulak içini neden pamuklu çubukla temizlememeli

Kulak ağrısı

Baş ağrısı

Kulakta çınlama sesi

Kulak akıntıları

Yüksek ateş

Mide bulantısı

Kusma

Uyku problemleri

Seslere zayıf tepki

Kulak enfeksiyonları için en iyi bitkisel çözümler

Sarımsak

Sarımsak doğasında oldukça antimikrobiyaldir ve bir kulak enfeksiyonunu önlemek için en iyi doğal ilaçlar arasında bulunan doğal ağrı giderici özelliklere sahiptir. Kulak bakımı ve temizliğini nasıl yapmalısınız?

3-4 diş taze sarımsağı biraz suda 5-7 dakika kaynatın ve sonra ezerek biraz tuz ekleyin. Bu karışımı temiz bir bezle koyun ve enfeksiyonlu kulağın üzerine koyun.

Ayrıca, sarımsak yağı hazırlayabilirsiniz. 2 büyük diş sarımsak, 1-2 yemek kaşığı susam yağını rengi koyulaşana kadar kadar pişirin. Ilık sarımsak yağını enfeksiyonlu kulağa 2-3 damla damlatın.

Çay ağacı yağı

Çay ağacı yağını, kulak enfeksiyonları için mükemmel bir bitkisel ilaç haline getiren inanılmaz antibakteriyel özelliklere sahiptir. Çay ağacı yağıyla ilgili tüm yazılarımızı okumak için TIKLAYIN

Birkaç damla çay ağacı yağı ile bir çorba kaşığı zeytinyağını karıştırın ve hafifçe ısıtın. Bir damlalık kullanarak kulağınızı bu yağdan damlatın. Bir dakika bekleyin ve sonra kulağınızı diğer tarafa bırakarak yağın dışarı boşalmasını sağlayın.

Fesleğen

Fesleğen özleri, küçük kulak enfeksiyonlarını iyileştirmek ve onunla bağlantılı kulak ağrısını hafifletmek için kullanılabilir. Evinizde mutlaka yetiştirmeniz gereken bir bitki “fesleğen”

Birkaç fesleğen yaprağı ezin ve Hindistan cevizi yağı gibi bir doğal bir yağ ile karıştırın. Hafif ısıttığınız karışımla, bir kulak çubuğu yardımıyla kulak içini günde iki defa temizleyin.

Soğan

Soğan, kulak enfeksiyonlarını tedavi etmek için harika bir bitkisel ilaç olarak çalışır. Soğan suyu ile yapabileceğiniz tedaviler

Bir soğanı kesin, mikrodalga fırına koyun ve sulanması için biraz ısıtın. Soğan suyunu enfekte olan kulağa birkaç damla damlatın.

Elma sirkesi

Elma sirkesi fungusların neden olduğu kulak enfeksiyonlarında harika bir doğal tedavi edici olarak çalışır. Elma sirkesiyle ilgili tüm yazılarımızı okumak için TIKLAYIN

Elma sirkesi ve suyu karıştırın, bu karışıma bir parça pamuk batırın. Elma sirkeli pamuk parçasını 5-7 dakika kulağınızın içine koyun. Sonra kuru pamukla kulak içini iyice temizleyin.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.