Kuruyan Burunu Açan 3 İnanılmaz Kolay Çözüm

0

Kış günlerinde ısıtıcılar sebebiyle evlerimiz ve işlerindeki hava çok kuru oluyor. Kuru hava burun kurumasına da yol açıyor. Burun kurumasından rahatsız olanlar bilir sabahları çok kötü uyanırlar, nefes almakta zorlanırlar… Bu durumlar için mükemmel 3 ev yöntemi vereceğiz. Sorununuz büyük ölçüde çözümlenecek.

1. Hindistan cevizi yağı
Hindistan cevizi yağı basit, doğal, etkili ve iyi kokuludur. yor. Ayrıca petrol ürünü olmadığı için hiçbir yan etkisi de yoktur. Burun akması hızlı bir şekilde nasıl durdurulur?

İhtiyacınız olan şey …
-1/2 çay kaşığı kadar hindistan cevizi yağı
-pamuklu kulak çubuğu
-küçük kap

Küçük bir mikrodalgaya uygun çanak içine hindistancevizi yağının koyun ve 10 saniye kadar ısıtın. Yağ yarı sıvı hale gelecektir, çok sıvılaştırmayın. Kulak pamuğu çubuklarını bu yağın içine daldırın ve burun deliklerinizin içine sürün. Günde 3 defa uygulayın (yatmadan önce daima.)

2. Buhar Kasesi
Buhar kurumuş mukozanın zararlarını en aza indirir ve nemlendirir. Kısa vadede rahatsızlıktan kurtarmaya gerçekten yardımcı olur ve aynı zamanda burnunuzu temizler. Tahriş olan burunlar için en iyi çözümler

İhtiyacınız olan şey …
– Büyük bir kase
– Havlu
Sıcak su

Birkaç bardak suyu kasenin içine koyun ve kaynatın. Başınızın üzerine bir havlu koyun ve buharı teneffüs edin. 5-10 dakika derin nefes alın ve daha sonra 15 dakika sonra Hindistan cevizi yağı uygulamasını yapın.

3. Badem Yağı ve Aloe Vera Jeli
Badem yağı, burun deliğindeki hassas cilde yumuşak ve daha esnek olmasını sağlayan doğal bir yumuşatıcı veya nemlendiricidir. Ayrıca buharlaşmanın azaltılmasına yardımcı olabilir. Aloe vera, kuruluğun çabucak rahatlamasına yardımcı olabilir, ancak badem yağı ile aynı kalıcı nemi sağlamaz. Doğal burun tıkanıklığı nasıl açılır?

İhtiyacınız olan şey …
1/2 çay kaşığı badem yağı
1/4 çay kaşığı aloe vera jeli (isteğe bağlı)

iyice badem yağı ve aloe vera jelini karıştırın. Karışımı burun deliklerinize sürün. Ardından burun deliklerini pamukla kapatın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.